Polityka i Społeczeństwo

To im się nigdy nie znudzi! Kolejny człowiek PiS z dyrektorską posadą w państwowej spółce

Flickr/ Elekes Andor

Lubelski radny Prawa i Sprawiedliwości Piotr Breś na początku maja został zatrudniony na dyrektorskim stanowisku w należącym do Skarbu Państwa Totalizatorze Sportowym – został szefem lubelskiego oddziału spółki.

Ile Piotr Breś będzie zarabiał w Totalizatorze Sportowym? Ze sprawozdania finansowego spółki za 2019 r. wynika, że średnia płaca zasadnicza na stanowisku wyższego szczebla wynosiła ponad 17 tys. zł, zaś kierownik mógł wtedy liczyć na niemal 9 tys. zł.

Nie ma sensu rysować tutaj sylwetki Piotra Bresia, ponieważ nie jest to postać znana z jakichkolwiek sensownych dokonań. Istotniejsze jest to, że mamy tutaj modelowy wręcz przykład dojenia państwa przez nawet najbardziej szeregowych członków partii rządzącej oraz dorabiania radnych PiS po tym, gdy prezes Jarosław Kaczyński nakazał radykalne obniżki wynagrodzeń samorządowców w reakcji na rozpasanie rządu Beaty Szydło z milionowymi nagrodami.

Jak informuje Onet, Piotr Breś w ostatnich miesiącach zasłynął zorganizowaniem konferencji prasowej, podczas której zaprezentował zdjęcia kości odnalezionych na górkach czechowskich. Padła sugestia, że mogą być to szczątki ludzkie. Po przebadaniu kości prokuratura stwierdziła, że są zwierzęce.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie