Polityka i Społeczeństwo

To efekt powrotu Donalda Tuska? Wciąż trwają przesłuchania świadków ws. OLT Express

Plichta obciąży Tuska w zamian za ułaskawienie?

Jak podaje rp.pl, policja wzywa na przesłuchania świadków, którzy byli klientami linii lotniczych powstałych z wyprowadzonych pieniędzy z piramidy finansowej – Amber Gold. Chodzi o OLT Express. Pikanterii dodaje fakt, że z firmą współpracował syn premiera Donalda Tuska – Michał Tusk.

Śledztwo dotyczące OLT Express

Sprawa dotyczy wydarzeń sprzed 9 lat.

Obecnie trwa analiza CBA, m.in. korespondencji mailowej „od podszewki” i zawartych tam „słów kluczy” – powiedział rp.pl prok. Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Czy to wszystko ma jednak sens? W końcu mówimy o wydarzeniach sprzed blisko dekady. Świadkowie zapewne wiele już zapomnieli. Do tego policja wzywa na przesłuchania klientów OLT Express. I to mimo tego, że Prokuratura Okręgowa w Łodzi pod koniec lipca tego roku zawiesiła to postępowanie.

“Przesłuchiwane są wszystkie osoby, które nabyły bilety w określonym przedziale czasowym – od okresu, co do którego biegły powołany w sprawie stwierdził, że spółka straciła zdolność regulowania zobowiązań, a Marcin P. zaprzestał jej finansowania. W tym aspekcie za pokrzywdzonych, z punku widzenia znamion przestępstwa oszustwa, należy uznać wszystkie osoby, które od tego momentu nabyły bilety (nawet w sytuacji, gdy lot został zrealizowany)” – napisał w wiadomości adresowanej do rp.pl prok. Kopania. „Nie można choćby wykluczyć sytuacji, że właściciel karty realizował płatność za bilet dla innej osoby” – dodał.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia
Ładowanie