Polityka i Społeczeństwo

To dlatego papież Franciszek tak zachowuje się wobec Putina? Sensacyjne wyjaśnienie niemieckich mediów!

giulio napolitano / Shutterstock.com

Zdecydowana większość, bo aż ¾ Polaków ocenia zachowanie Papieża Franciszka negatywnie. Hierarcha jest krytykowany za brak wyraźnego potępienia Rosji za agresje na Ukrainę.

Franciszek co prawda potępia wojnę i nawołuje do zaprzestania walk, ale jednocześnie nie określił jasno, kto jest agresorem. Szczególnie głośno zrobiło się po jego słowach, że „wszyscy jesteśmy winni” i krytyce NATO, za rzekome prowokowanie Rosji. Sam uparcie dąży do spotkania z Putinem, jednocześnie odmawia przyjęcia zaproszenia do Kijowa.

Na pytanie „Jak ocenia Pan/Pani zachowanie papieża Franciszka wobec agresji rosyjskiej na Ukrainę i trwającej tam wojny?” aż 74,7 proc. respondentów odpowiedziało negatywnie, z czego 33,8 proc. zdecydowanie źle.
Raczej dobrze Papieża ocenia 10,2 proc. ankietowanych. Zdecydowanie dobrze jedynie 2 proc. badanych, czyli zaledwie co pięćdziesiąty respondent. 13,2 proc. nie ma zdania.

Sondaż przeprowadziła pracownia United Surveys dla Wirtualnej Polski.

Co ciekawe negatywnie zachowanie papieża oceniają osoby deklarujące się jako wierzące i regularnie praktykujące – aż 64 proc. Spośród tych, którzy zadeklarowali że są wierzący ale nie praktykują aż 79 proc. Negatywnie głowę Kościoła oceniło 100 proc. niewierzących.

Papież rozczarował w ten sposób nie tylko katolików, którzy wraz z nadejściem pontyfikatu Franciszka wierzyli w zmianę i odświeżenie kościoła, a także samego Watykanu. Takim zachowaniem wpisuje się również w ciemną historię papieży, którzy powściągliwie wypowiadali się w sprawie konfliktów, jak Benedykt XV podczas I Wojny Światowej czy Pius XII w czasie agresji Hitlerowskich Niemiec i eksterminacji Żydów.

Dlaczego Papież nie potępia Rosji

Z kolei Niemiecki dziennik “Bild”, pisze, że w tle postawy papieża mogą być tajemnice fatimskie, a dokładnie druga z nich, która dotyczy wprost Rosji.
„Kiedy ujrzycie noc oświetloną przez nieznane światło, wiedzcie, że to jest wielki znak, który wam Bóg daje, że ukarze świat za jego zbrodnie przez wojnę, głód i prześladowania Kościoła i Ojca Świętego. Żeby temu zapobiec, przyjdę, by żądać poświęcenia Rosji memu Niepokalanemu Sercu i ofiarowania Komunii św. w pierwsze soboty na zadośćuczynienie. Jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój, jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła” – brzmi jej fragment.

Do tej pory sądzono, że drugie z objawień fatimskich dotyczyło okresu II wojny Światowej, ewentualnie Zimnej Wojny. Teraz niektórzy eksperci i teolodzy zastanawiają się, czy jedno z objawień w 1917 trójce dzieci: Franciszkowi i Hiacyncie Marto oraz Łucji dos Santos nie dotyczy wojny na Ukrainie.

Źródło: wp.pl

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie