Gospodarka

To dlatego inflacja tak szaleje? Polacy, szykujcie portfele!

Konektus Photo / Shutterstock

Ceny autogazu spadły, ale 95-oktanowa benzyna jest najdroższa od 2014 r. Według prognozy portalu e-petrol, ceny nadal będą rosły.

Już niedługo Polacy wyruszą na wakacje i muszą się liczyć z tym, że ceny paliwa raczej nie będą miały tendencji zniżkowej. Jak pisze portal e-petrol.pl, w mijającym tygodniu na detalicznym rynku paliw, wyraźna była obniżka cen autogazu.

Po blisko trzech miesiącach stabilizacji w końcu zobaczyliśmy zmianę detalicznych cen oleju napędowego. Niestety dla kierowców jej kierunek jest zwyżkowy. Podrożała też benzyna i w efekcie paliwa na stacjach są najdroższe od lat – informuje e-petrol.pl. 95-oktanowa benzyna ostatni raz była tak droga pod koniec 2014 r.

Z komentarza branżowego portalu wynika, że ostatnich dniach w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw, można było zaobserwować tylko podwyżki. Metr sześcienny 95-oktanowej benzyny w skali tygodnia podrożał o blisko 100 złotych. W przypadku oleju napędowego skala podwyżki była niższa i wyniosła nieco ponad 62 zł w porównaniu do ubiegłego piątku.

To nie koniec złych wiadomości dla tankujących. Prognoza e-petrol, dla detalicznego rynku paliw, zakłada na końcówkę czerwca kontynuację podwyżek na stacjach.

Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na najbliższy tydzień wyglądają następująco: 5,27-5,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,21-5,31 zł/l oraz 2,20-2,26 zł/l dla autogazu – czytamy w analizie.

Źródło e-petrol.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie