Gospodarka

To dlatego inflacja tak szaleje? Polacy, szykujcie portfele!

Konektus Photo / Shutterstock

Ceny autogazu spadły, ale 95-oktanowa benzyna jest najdroższa od 2014 r. Według prognozy portalu e-petrol, ceny nadal będą rosły.

Już niedługo Polacy wyruszą na wakacje i muszą się liczyć z tym, że ceny paliwa raczej nie będą miały tendencji zniżkowej. Jak pisze portal e-petrol.pl, w mijającym tygodniu na detalicznym rynku paliw, wyraźna była obniżka cen autogazu.

Po blisko trzech miesiącach stabilizacji w końcu zobaczyliśmy zmianę detalicznych cen oleju napędowego.

Niestety dla kierowców jej kierunek jest zwyżkowy. Podrożała też benzyna i w efekcie paliwa na stacjach są najdroższe od lat – informuje e-petrol.pl. 95-oktanowa benzyna ostatni raz była tak droga pod koniec 2014 r.

Z komentarza branżowego portalu wynika, że ostatnich dniach w hurtowych cennikach krajowych producentów paliw, można było zaobserwować tylko podwyżki. Metr sześcienny 95-oktanowej benzyny w skali tygodnia podrożał o blisko 100 złotych. W przypadku oleju napędowego skala podwyżki była niższa i wyniosła nieco ponad 62 zł w porównaniu do ubiegłego piątku.

To nie koniec złych wiadomości dla tankujących. Prognoza e-petrol, dla detalicznego rynku paliw, zakłada na końcówkę czerwca kontynuację podwyżek na stacjach.

Przewidywane przedziały cenowe dla poszczególnych gatunków paliw na najbliższy tydzień wyglądają następująco: 5,27-5,39 zł/l dla 95-oktanowej benzyny, dla diesla 5,21-5,31 zł/l oraz 2,20-2,26 zł/l dla autogazu – czytamy w analizie.

Źródło e-petrol.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie