Polityka i Społeczeństwo

To byłby polityczny transfer roku! Beata Szydło zmieni barwy partyjne?

Jaki bałagan! Premier Szydło powołała Patryka Jakiego bezprawnie?
fot. flickr/KPRM

Można odnieść wrażenie, że Beata Szydło zapadła się pod ziemię. W kontekście byłej premier, analityk Polityki Insight postawił bardzo ciekawą tezę.

Profil Beaty Szydło na Twitterze i Facebooku od dłuższego czasu świeci pustkami politycznymi z krajowego podwórka. Była premier pisze o pracy w Europarlamencie i wydarzeniach, jakie mają tam miejsce. Trzy miesiące temu, premier Mateusz Morawiecki powołał 21 doradców. Skład ciała doradczego ocieka politykami Prawa i Sprawiedliwości, ale wśród nazwisk nie ma Beaty Szydło, która niewątpliwie przyczyniła się do sukcesów partii władzy.

W dniu kobiet radio RMF FM wspólnie z “Dziennikiem Gazetą Prawną” opublikowało sondaż, w którym zapytano respondentów o najbardziej wpływową kobietę w krajowej polityce. Wygrała Beata Szydło. Pomimo tego nie jest wykorzystwana przez obóz rządzący choćby do promocji szczepień. Nie jest lub nie chce. Raczej to drugie, bo jej relacje w Mateuszem Morawieckim są z gatunku oschłych.

Gościem radia TOK FM był Andrzej Bobiński, analityk Polityki Insight. Rozmowa dotyczyła m.in. potencjału wyborczego Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry. Andrzej Bobiński podkreślał, że sondaże – które obecnie dla Ziobry nie są zbyt łaskawe – mogą się szybko zmieniać, zwłaszcza przy okazji kampanii wyborczej.

Z większości badań wynika, że Polacy się średnio interesują polityką (…) i moment, w którym zaczynają się interesować, to właśnie okolice kampanii – tłumaczył.

W kontekście Solidarnej Polski analityk wymienił Beatę Szydło dając do zrozumienia, że eurodeputowana to tej chwili zagadka. Andrzej Bobiński nie wykluczył zaskakującego scenariusza, właśnie z byłą premier w roli głównej.

Jeżeli Zjednoczona Prawica by się podzieliła i Solidarna Polska by kandydowała oddzielnie, to zastanawiałbym się, czy przypadkiem pani Beata Szydło nie dołączy właśnie do Solidarnej Polski, co dałoby dość duży zastrzyk nowej energii tej formacji – dywagował.

Beata Szydło sympatyzuje ze Zbigniewem Ziobrą i ma z nim zawarty taktyczny sojusz. Ziobro jest wrogiem Morawieckiego, a Morawiecki nie przepada za Szydło.

Źródło TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie