Polityka i Społeczeństwo

To byłaby ogromna niespodzianka! Jest sensacyjny kandydat do zastąpienia Niedzielskiego

Odejście Adama Niedzielskiego jest już raczej przesądzone i trwa łapanka na nowego ministra zdrowia. Na giełdzie pojawiło się nowe nazwisko.

Podobno minister Adam Niedzielski ma już tak bardzo dość swojej słabej pozycji politycznej i impotencji w przeforsowywaniu swoich pomysłów na walkę z piątą falą, że sprząta już biurko, ściąga dyplomy ze ścian i wynosi kartony ze swoimi rzeczami. Od dwóch tygodni coraz mocniej nasilają się informacje o jego odejściu z resortu zdrowia. Nieoficjalnie widomo, że Nowogrodzka po cichu organizuje łapankę na nowego ministra.

Bolesław Piecha odpadł

Pierwsze nazwisko, jakie pojawiło się na giełdzie, to Bolesław Piecha, były wiceszef resortu zdrowia za pierwszych rządów PiS-u. Gdy jego kandydatura zaczęła się przeplatać w mediach, dał do zrozumienia, że nie czuje się na siłach do objęcia ministerstwa.

– Funkcja ministra zdrowia to zadanie trudne, bardzo niewdzięczne. Uważam, że powinni to jednak robić ludzie młodzi, którzy mają więcej energii, więcej animuszu i być może mniej ograniczeń – powiedział w TVN24.

Bolesław Piecha jest – można powiedzieć – w kontrze do PiS-owskich antyszczepionkowców i być może zdaje sobie sprawę, że połamie swoje kopie, tak jak Adam Niedzielski. Wielką niewiadomą jest to, jak potoczy się pandemia na jesieni, bo zimowo-wiosenną falę ten rząd odpuścił. Piecha we wrześniu może stanąć przed takim samym niewykonalnym zadaniem, jak aktualny minister zdrowia i po chwili może się okazać, że trzeba zwijać manatki i wynosić się z resortu, więc po co się szarpać.

Może generał?

Jak informuje podcast “Stan po Burzy” emitowany na Onecie jest nowy kandydat na funkcję ministra zdrowia. – To Grzegorz Gielerak, profesor medycyny i generał, dyrektor największego wojskowego szpitala w Polsce przy ulicy Szaserów w Warszawie – czytamy.

Sprawa wygląda poważnie, bo to człowiek który przywoził Jarosławowi Kaczyńskiemu kule do domu. Jak pisze Onet, klinika której szefuje, cieszy się ogromnym zaufaniem wśród polityków PiS i ich rodzin. – Jak widać, profesor generał ma wysoko postawionych pacjentów, o których potrafi się zatroszczyć, a zatem jego szanse na ministerialny awans rosną – pisze Onet.pl.

Sytuacja z dymisją Adama Niedzielskiego i powołaniem nowego ministra zdrowia powinna się wyjaśnić do dwóch tygodni.

Czytaj również:

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie