Gospodarka Polityka i Społeczeństwo

“To był kabaret”. Działacz Solidarności podsumowuje rozmowy z Sasinem

Minister Jacek Sasin chciał zamknąć część nierentownych kopalni. Ostatecznie mu to uniemożliwiono. Trochę światła na kulisy sprawy rzuca na Onecie Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej “Solidarności”.

Zszokowani kabaretowym stylem

Kolorz pytany o kulisy rozmów z Sasinem nie kryje zdziwienia.

Byliśmy zszokowani stylem, w jaki wycofano się z programów, które wszyscy dobrze poznaliśmy dzień wcześniej, albo o których słyszeliśmy z przecieków dwa dni wcześniej. Styl był kabaretowy, to prawda. Podkreślałem to po spotkaniu i teraz też chcę to zrobić: to m.in. dzięki Państwu, dziennikarzom, ten szatański plan – który nie wiem, czy powstał w ministerstwie aktywów czy w piekle – udało się zablokować. Dla mnie to jest najważniejsze – mówi działacz. Pan wicepremier Sasin zaczął od tego, że to wszystko, co usłyszeliśmy i przeczytaliśmy w mediach, to fake newsy i generalnie przyjechał, żeby powiedzieć, że jest zgodny co do tego, że trzeba razem podejmować takie decyzje. Mówiąc w skrócie, wicepremier Sasin stwierdził, że program, który zakładał likwidację czterech kopalń, nie istniał – dodaje.

Dalej padają inne, równie ostre słowa.

Tak naprawdę tego nie da się skomentować. To jest kabaret. Przecież wszyscy wiedzieli, co się święci. (…) Nie ukrywam, że do wszystkich możnych tego świata posłałem bardzo wyraźne sygnały, że to po prostu nie przejdzie. Jeśli mimo to ministerstwo szłoby w zaparte, to mielibyśmy na Śląsku spotęgowaną powtórkę tego, co działo się tu pięć lat temu – mówi lider lokalnej “Solidarności”.

Kupowanie czasu

Zapytany jednak o to, co może wydarzyć się w trochę odleglejszej przyszłości, nie snuje pozytywnej dla górników wizji.

Tak naprawdę kupiliśmy sobie trochę czasu. Odsunęliśmy to widmo blitzkriegu w czasie – tłumaczy. –  Jestem przekonany, że jeżeli komukolwiek, szczególnie ze strony rządowej, będą do głowy przychodzić pomysły, o których wiedzieli dziennikarze i o których my się dowiedzieliśmy, to one absolutnie nie znajdą akceptacji – dodaje.

Jak donoszą media, wewnątrz rządu trwała ostatnio debata nt. tego, co stanie się z kopalniami. Ponoć plan ich likwidacji zablokowali lokali politycy PiS.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia
Ładowanie