Polityka i Społeczeństwo

To będzie szok dla zwolenników dobrej zmiany! Ujawnione dokumenty kruszą kryształowy wizerunek Kaczyńskiego

Czy Kaczyński zapłacił poparciem za aferę taśmową? Tygodniowy przegląd sondaży
Flickr/Senat RP

Jarosław Kaczyński  od dawna interesuje się rynkiem nieruchomości. Po aferze związanej ze Srebrną na jaw wychodzą nowe fakty związane z życiem zawodowym Prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Portal Wieści24.pl przypomina, że już na początku lat 90. dochodziło do przejmowania cennych nieruchomości. W proceder był  zamieszany sam Kaczyński. W czasie procesu dochodziło do wielu nieprawidłowości, w tym poświadczenia nieprawdy. Zdaniem sądu sam obecny lider PiS naciskał na urzędników. Wykorzystywał do tego swoją pozycję w Kancelarii Prezydenta. Takie informacje można przynajmniej otrzymać z dokumentów sprawy.

Oto najbardziej soczyste fragmenty ujawnionych akt:

„Wicewojewoda Krzysztof Łypacewicz przyznał, że w sprawie wydzierżawienia budynku w Al. Jerozolimskich 125/127 Fundacji Prasowej Solidarność były naciski z Kancelarii Prezydenta, głównie Jarosława Kaczyńskiego. […] Chciał spełnić wolę panów Kaczyńskiego i Siwka.”

„Całej sprawy nie można jednak zdaniem Sądu rozpatrywać w oderwaniu od towarzyszących jej okoliczności,  w postaci zainteresowania osób piastujących wysokie stanowiska państwowe. Stąd w niniejszej sprawie szereg działań poza prawnych jak wizyta w Kancelarii Prezydenta u ministra Sławomira Siwka panów Kolanowskiego i Gutlera, mająca zdaniem Sądu z racji miejsca wywrzeć odpowiednie wrażenie na obu gościach, iż wobec osobistego zaangażowania w sprawę ministra, należy wszystko odpowiednio przyspieszyć.”

Kaczyński biznesmenem?

Afera Srebrnej i wyżej cytowane akta pokazują, że przewodniczący partii rządzącej nie jest wcale osobą, która nie ma nic wspólnego z rynkiem. Na opublikowanych nagraniach związanych z pierwszą aferą słychać wyraźnie, że Kaczyński jest przedsiębiorczo myślącym liderem, który mocno miesza sferę polityki z biznesem.

Obraz Prezesa jako „człowieka bez konta w banku” ostatecznie upadł? Kluczowe pytanie brzmi, jak odbiorą to wyborcy. Wstępem do ich werdyktu będzie wynik majowych wyborów.

 Źródło: Wieści24

Fot.: Flickr.com/Senat RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie