Polityka i Społeczeństwo

To będzie ciężki rok dla obozu władzy. Arcywróg PiS szykuje zmasowaną ofensywę, zacznie od Błaszczaka

Minister Błaszczak
Flickr.com/MON

Rok 2022 będzie rokiem ofensywy Mariana Banasia? Szef NIK planuje zasypać rząd Zjednoczonej Prawicy licznymi raportami. Pod lupą Izby znajdzie się m.in. Mariusz Błaszczak i sprawa zakupu myśliwców F-35 od Amerykanów.

Marian Banaś, dawniej zaufany człowiek obozu władzy, teraz arcywróg PiS, szykuje się do ofensywy.

Jak informuje „Wprost”, Najwyższa Izba Kontroli wkrótce udostępni kilka niewygodnych dla rządu Zjednoczonej Prawicy raportów. Mowa między innymi o sprawy przekopu Mierzei Wiślanej i budowy bloku węglowego w Elektrowni Ostrołęka.

Pod lupą NIK znalazł się też Mariusz Błaszczak i zakup myśliwców F-35 od Amerykanów. Transakcja kosztowała Polskę 4,6 mld dolarów. Błaszczak był zachwycony i przekonywał, że „polskie siły powietrzne wchodzą na nowy poziom”. Tego entuzjazmu nie podziela opozycja. Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, zarzuca rządowi, że przepłacił.

A płacimy tak bardzo drogo za F-35 (wyjdzie o wiele więcej niż MON podaje), bo minister Błaszczak najpierw ogłosił swoją decyzję, a potem dopiero podjął negocjacje. Tak się nie kupuje nawet pietruszki na targu. Nie da się elementarnej niekompetencji zwalić na poprzedników – napisał na Twitterze. Opozycja domagała się raportu NIK w sprawie tej transakcji i Marian Banaś tych głosów wysłuchał.

Szef NIK miał zwrócić się do TVP z prośbą, by mógł na jej antenie zaprezentować prace Izby. Jego propozycja dwukrotnie została zignorowana.

Kiedy do Jacka Kurskiego przyszli ludzie z prośbą Banasia o wywiad, był wściekły – zdradza osoba z NIK w rozmowie z „Wprost”.

To nie koniec ofensywy Banasia. W minionym tygodniu szef NIK zapowiedział, że Izba zajmie się aferą inwigilacyjną.

Podejrzenia dotyczące inwigilacji polityków i obywateli to jeden z najpoważniejszych kryzysów demokracji. NIK już po kontroli wykonania budżetu za 2019 rok sygnalizowała poważne wątpliwości w tej kwestii. Czas wrócić do tej sprawy! – zapowiedział Marian Banaś.

Źródło: Wprost

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie