Sport

To będą świetne mecze! Reprezentacja Polski trafiła na potęgi

Reprezentacja Polski poznała rywali w Lidze Narodów

Reprezentacja Polski poznała rywali w drugiej edycji Ligi Narodów. W pierwszej grupie Dywizji A zagramy z Holandią, Włochami oraz Bośnią i Hercegowiną. Pierwsze mecze zaplanowano na wrzesień.

Liga Narodów to najnowsze dziecko UEFA. Turniej ma zastąpić nieatrakcyjne mecze towarzyskie, a aby dodać mu prestiżu, zdecydowano, że można z niego awansować na wielkie imprezy. Dzięki dobrej postawie w poprzedniej edycji Ligi Narodów zagrać na EURO 2020 wciąż mogą między innymi Szkocja czy Izrael, które przepadły w swoich grupach eliminacyjnych. Tegoroczny turniej z kolei jest furtką do awansu na mundial.

Reprezentacja Polski zmierzy się z potęgami

Poprzednia Liga Narodów była debiutem Jerzego Brzęczka w roli selekcjonera. Reprezentacja Polski grała z Włochami i Portugalią, zanotowała dwa remisy i dwie porażki i zajęła ostatnie miejsce w grupie. Gdyby nie zmiany regulaminowe, w wyniku których powiększono dywizje o 4 zespoły, Polska spadłaby do Dywizji B. Niewykluczone, że wpływ na korektę miały słabe wyniki reprezentacji Niemiec, która zajęła ostatnie miejsce w swojej grupie, za Holandią i Francją. Jednak z punktu widzenia marketingowego, lepiej wygląda mecz Niemców z Hiszpanią, niż Finlandią…

Dla Polski też lepiej mierzyć się z rywalami z najwyższej półki. I takich przyniósł nam los. Drużyna Jerzego Brzęczka zrewanżuje się Włochom, zagra też z Holandią, a grupę uzupełnia Bośnia i Hercegowina. Rywale do łatwych nie należą, ale w Dywizji A trudno znaleźć słabszych rywali. W grupie 2. zagrają Anglia, Belgia, Dania i Islandia, grupa 3. to Portugalia, Francja, Szwecja i Chorwacja a w grupie 4. zmierzą się Szwajcaria, Hiszpania, Ukraina i Niemcy. Najsłabsze zespoły każdej grupy spadną do Dywizji B.

Znamy terminarz. Wyjazdowy początek

Po losowaniu poznaliśmy też terminarz Ligi Narodów. Turniej zacznie się we wrześniu, a ostatnie mecze rozegrane zostaną w listopadzie. Rok 2021 zarezerwowano dla kwalifikacji do mundialu w Katarze.

Reprezentacja Polski rozpocznie Ligę Narodów od dwóch wrześniowych wyjazdów. W piątek 4 września kadra zagra z Holandią, a w poniedziałek 7 czeka ją mecz z Bośnią i Hercegowiną. Następne dwie kolejki rozegrane zostaną w październiku. W czwartek, 8 października, Polska podejmie u siebie Włochy, a 11 czeka rewanż z Bośnią. Akurat 11 października to chyba najmilej kojarząca się data w historii polskiej piłki. Tego dnia wygraliśmy z Portugalią i Niemcami. Ostatnie dwa mecze czekają kadrę w listopadzie – w sobotę 14 drużyna pojedzie do Włoch, a zmagania w Lidze Narodów zakończy na swoim boisku, we wtorek 17 listopada, meczem z Holandią.

Zdjęcie: MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie