Pandemia Polityka i Społeczeństwo

Tłumy na spotkaniu z Dudą? Internauci zarzucają TVP żałosną manipulację

TVP

„Wiadomości” TVP pokazały tłum zwolenników Andrzeja Dudy, który pojawił się na jego wiecu w Krakowie. Internauci szybko wyrazili swoje zastrzeżenia, co do przekazu. Pojawiły się oskarżenia, że obraz zmanipulowano, a jako sympatyków Dudy pokazano ludzi, którzy przyszli na protest przeciwko polityce prezydenta. Na zarzuty odpowiedział szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

W niedzielnym wydaniu „Wiadomości” TVP pokazano materiał z wizyty Andrzeja Dudy w Krakowie.

Autorzy pokazują w nim kadry, na których widać tłum ludzi stojący na krakowskim rynku. Słyszymy, że nawet „ogromna ulewa” nie przeszkodziła w spotkaniu Dudy z mieszkańcami Krakowa i że pojawiły się na nim tłumy. Faktycznie, widzimy kadry, na których widać wypełniony po brzegi plac.

W sieci szybko zaczęły pojawiać się jednak oskarżenia, że obraz został zmanipulowany. Na jakiej podstawie? W Krakowie, prócz zwolenników Dudy, pojawiły się także osoby protestujące przeciwko polityce prezydenta. Na nagraniach uczestników protestu faktycznie widać, że na wiecu obecna była spora grupa. Część protestujących miała z sobą tęczowe flagi, były też transparenty.

Na szerokich kadrach z materiału TVP nie widać jednak tęczowych flag trzymanych przez protestujących. A dzięki nagraniom z social mediów łatwo zlokalizować miejsce, gdzie stali – np. obok pomnika Mickiewicza.

O sprawie napisał Jan Hartman.

TVPiS pokazał krakowski protest wymierzony w Dudę jako wiec wyborców Dudy. A flagi LGBT wymazano. Nie do wiary. Nawet za komuny nie robili takich numerów w TVP – skomentował na Facebooku.

 

https://twitter.com/erykolek/status/1274751891109548032

 

Na zarzuty odpowiedział Jarosław Olechowski, szef TAI. Stanowczo zaprzeczył, by zarejestrowany w Krakowie materiał był cyfrowo przerabiany.

Redakcja „Wiadomości” nie ingerowała w opisany materiał wideo, ani nie „poddawała go obróbce” – napisał na Twitterze.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie