Polityka i społeczeństwo

Nieprzebrane tłumy na imprezie TVP? Internauci bezlitośnie demaskują manipulację Jacka Kurskiego

Miażdżąca klęska strategii Kurskiego. Polacy nie zostawili na prezesie TVP suchej nitki
fot. youtube.com

Nie milkną echa po artykule “Newsweeka”, obnażającym problem spadającej oglądalności TVP i wysiłków jej prezesa Jacka Kurskiego co do ukrywania tego smutnego faktu. Kurski tym razem, chcąc zadać kłam pomówieniom, pochwalił się zdjęciem “nieprzebranych tłumów” na pikniku „Korony królów” w Lidzbarku Warmińskim, co miało udowodnić popularności publicznego nadawcy.

Cóż, wobec powyższego przyjrzyjmy się faktom. Polska odpowiedź na “Grę o Tron” nie jest bynajmniej drugą “Niewolnicą Isaurą”, jeśli chodzi o popularność, a zdjęcie umieszczone przez Jacka Kurskiego przedstawia aż 25 osób.

Co znajdziemy w relacji Gazety Lidzbarskiej? “Lidzbarski zamek został oblężony”, “[piknik] (…) wzbudził spore zainteresowanie”. Jakie tłumy zgromadził piknik widać wyraźnie w fotorelacji. Internauci szybko, w związku z tym, wytknęli Kurskiemu manipulację kadrem.

https://twitter.com/tynxik/status/1033408926342103043

Jak widać, piknik TVP przyciągnął liczbę uczestników typową dla lokalnej imprezy w letni, deszczowy dzień i w żaden sposób nie koreluje z oglądalnością publicznej telewizji. Widocznie jednak rząd PiS i Jarosław Kaczyński są podatni na manipulacje Jacka Kurskiego, bo do TVP trafią wkrótce kolejne pieniądze. Resort kultury uległ naciskom prezesa TVP Jacka Kurskiego i zgodził się na nową, drugą już emisję obligacji o wartości 300 mln zł. “PiS zabrał miliony i oddał dzieciom”…

W worze bez dna zmieści się jeszcze wiele pieniędzy, ale wydaje się, że nic nie pomoże już na agonalne drgawki TVP. Wiele wskazuje na to, że Kurski jest na prostej drodze, żeby zostało z nim “tysiące widzów Telewizji Polskiej. I…ani jednego panelisty Nielsena”.

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie