Polityka i Społeczeństwo

Tik, tak…to już ostatnie chwile TikToka? Popularna aplikacja może zniknąć przed weekendem

Nad popularną aplikacją TikTok zebrały się czarne chmury. Do 8 lipca Google i Apple mają usunąć ją ze swoich sklepów.

TikTok jest bardzo mocnym graczem w świecie mediów społecznościowych. Aplikacja zdobyła na świecie i w Polsce ogromną popularność, a najpopularniejsi “tiktokerzy” zarabiają na swoich filmach bardzo poważne pieniądze. Wydaje się, że dziś jest to jedna z najchętniej używanych aplikacji, szczególnie wśród młodzieży. Dlaczego więc miałaby zniknąć ze sklepów Apple i Google?

Tik Tok zniknie 8 lipca?

Apeluje o to amerykański rząd, który ma poważne obiekcje co do bezpieczeństwa narodowego w związku z ByteDance, chińskim właścicielem serwisu. Mówiąc najprościej – firma będąca właścicielem aplikacji ma „zobowiązania” wobec chińskiego rządu i ma obowiązek przestrzegania chiński przepisów, co oznacza, że rząd w Pekinie ma możliwość swobodnego wglądu dane użytkowników aplikacji.

Według raportu BuzzFeed News, chińscy pracownicy ByteDance wielokrotnie uzyskiwali dostęp do danych amerykańskich użytkowników TikToka, co jest kategorycznie zabronione. Brendan Carr, komisarz FCC, wezwał Google i Apple do usunięcia aplikacji TikTok kolejno ze sklepu Google Play oraz App Store. Ostateczny termin to 8 lipca.

– TikTok nie jest kolejną aplikacją z wideo. To tylko przykrywka. Gromadzi masę wrażliwych danych, a najnowsze doniesienia wskazują, że trafiają one do Pekinu – napisał Carr na Twitterze. Raport BuzzFeed News donosi nawet o tajemniczym Master Adminie, który na swobodny dostęp do danych wszystkich użytkowników TikToka.

Źródło: telepolis.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Tagi
Media Tygodnia
Ładowanie