Polityka i Społeczeństwo

Tęskniliście za Kuchcińskim? Marszałek-podróżnik dostał właśnie od Dudy nominację na ważne stanowisko

Marszałek Kuchciński realizuje plan wygaszania Sejmu. Tego wymaga interes PiS?
Fot. Flickr

W 2019 roku Marek Kuchciński narobił swojej partii problemów, ale jak się okazuje obóz władzy nie zapomniał o swoim człowieku. Były marszałek i bohater afery samolotowej odebrał od Andrzeja Dudy nominację na ważne stanowisko.

Latem 2019 roku Marek Kuchciński stał się bohaterem afery samolotowej. Okazało się, że jako marszałek Sejmu, polityk korzystał z rządowych samolotów w prywatnych celach. Więcej, pasażerami takich podróży była też rodzina Kuchcińskiego.

W wyniku afery polityk musiał zrezygnować z funkcji marszałka Sejmu. Nie oznaczała ona jednak politycznego końca Kuchcińskiego. Wręcz przeciwnie, właśnie otrzymał z rąk Andrzeja Dudy nominację na nowe prestiżowe stanowisko.

Powołanie do Kolegium Polityki Międzynarodowej: forum ekspertów, doradców Prezydenta RP, zajmujących się najważniejszymi wątkami polskiej polityki międzynarodowej – napisał na Twitterze i zamieścił zdjęcie z momentu odebrania nominacji z rąk prezydenta.

Czym jest Kolegium Polityki Międzynarodowej? To forum doradców prezydenta, które zajmie się kluczowymi sprawami polskiej polityki międzynarodowej. Szefem piętnastoosobowego zespołu został Krzysztof Szczerski, który stanie na czele nowopowstałego Biura Polityki Międzynarodowej w Kancelarii Prezydenta RP. Czy działania nowego organu nie będą kolidowały z pracą MSZ?

 Przyjęliśmy taki niepisany podział ról z Radą Ministrów – początkowo z panią premier Beatą Szydło, później z panem premierem Morawieckim – (…) że w głównej mierze tymi sprawami europejskimi, (…) zajmuje się premier, natomiast kwestie związane z Sojuszem Północnoatlantyckim i naszą obecnością w ONZ to ta domena, w której w przeważającej mierze działa prezydent – stwierdził Andrzej Duda.

https://twitter.com/MarekKuchcinski/status/1382673127772160003

Źródło: Telewizja Republika

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie