Polityka i Społeczeństwo

Terlecki potwierdził, wyrok TK ws. aborcji zostanie wkrótce opublikowany. Miliony kobiet wyjdą na ulice?

Kontrowersyjne orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji wciąż czeka na publikację. Ryszard Terlecki zapewnił, że do publikacji dojdzie, zdradził też prawdopodobny termin.

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie niekonstytucyjności aborcji z powodu wad płodu pod koniec października. Od tamtej pory orzeczenie, które spowodowało wybuch masowych protestów w całej Polsce, czeka na publikację. Czy zostanie opublikowany? Ryszard Terlecki zapewnia, że tak.

Myślę, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji zostanie opublikowane w styczniu – powiedział wicemarszałek Sejmu w rozmowie z dziennikarzami.

Terleckiego zapytano, dlaczego Trybunał wydał swoje orzeczenie w środku pandemii. Łatwo było przewidzieć konsekwencje tak kontrowersyjnego wyroku, czyli wyjście dziesiątek tysięcy ludzi na ulice. Rozsądniejsze było odroczenie rozpatrzenia wniosku na bezpieczniejszy czas. Terlecki odparł, że każdy moment „byłby zły”.

My zawsze chcieliśmy bronić dzieci z zespołem Downa, więc kiedyś to musiało nastąpić. Okazało się, że wywołało to bardzo mocne kontrowersje, ale myślę, że sprawa jest słuszna i zostanie wprowadzona w życie – stwierdził wicemarszałek Senatu. Dodał, że osobiście popiera on zakaz aborcji eugenicznej.

Terlecki przyznał też, że PiS nie poprze projektu ustawy aborcyjnej zaproponowanej przez Andrzeja Dudę.

Uważam, że Trybunał rozstrzygnął wątpliwości, więc już nie jest potrzebny dodatkowy element w postaci tej ustawy, ale poczekamy na orzeczenie, na opublikowanie – skomentował polityk.

Źródło: WP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie