Po godzinach

Ten wpis o pośle PiS podbija internet. Schemat działania dobrej zmiany wyśmiany w zabawny sposób

Dominik Tarczyński nie ma ostatnio dobrej passy. Nie tak dawno, bo na początku 2018 roku poseł PiS zarzekał się, że nie pobiera wynagrodzenia za pracę w Sejmie, twierdząc, że nie jest on zawodowym posłem.

Niestety twierdzenia te nie przeszły pomyślnie zderzenia z rzeczywistością. Jak donosi TVN24, poseł Zjednoczonej Prawicy regularnie pobiera pieniądze za pracę parlamentarzysty. W 2017 roku z tytułu uposażenia oświadczenie majątkowe Tarczyńskiego wykazało przychód w wysokości 141 967 złotych. Poseł za 2017 rok otrzymał 33 004 złote diety parlamentarzysty. Tarczyński poproszony o komentarz stwierdził, że nie widzi sprzeczności pomiędzy pobieraniem wynagrodzenia i nazywania siebie posłem niezawodowym.

Nie jest bynajmniej pierwszy przypadek, kiedy prominentny parlamentarzysta PiS mija się z prawdą. Taka kolej rzeczy jest o tyle smutna, o ile na tym etapie sprawowania przez dobrą zmianę władzy, jest właściwie na porządku dziennym. Nie oznacza to jednak, że nie należy takich przypadków nagłaśniać, piętnować, czy też wyśmiewać.

Do podobnego wniosku doszedł jeden z użytkowników Twittera, który ułożył na część Dominika Tarczyńskiego specjalny wierszyk. Poemat ten skupia się na podkreśleniu wszystkich “najlepszych cech” posła PiS i choć śmiało zaliczyć go można do kategorii fikcji literackich, to trzeba przyznać, że wielu internautom przypadł do gustu.

https://twitter.com/Phil_Backensky/status/1004756757560819718

Powyższa twórczość stanowi doskonałe podsumowanie nie tylko politycznej działalności posła Tarczyńskiego, ale także jego kolegów z ekipy dobrej zmiany. Z tego, co wyprawiają rządzący, pozostaje się śmiać, choć jest to raczej śmiech przez łzy…

źródło: TVN24.pl/Twitter

fot. TV Republika

 POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie