Polityka i Społeczeństwo

Ten wpis idealnie podsumowuje upadek wizerunku władzy. W tle najnowsze bulwersujące wydatki Beaty Szydło

Internauci wypominają PiS kompromitujące wpisy. To wymarzone paliwo dla opozycji
fot. flickr/Sejm RP

Sposób, w jaki Prawo i Sprawiedliwość oszukało miliony Polaków zapowiedziami skończenia z rozpasaniem władzy, a samo po wygranych wyborach wprowadziło systemowy mechanizm dojenia państwa na nieograniczona skalę z pewnością zapisze się w historii. Dziś, z perspektywy czasu wydaje się nieprawdopodobne, że ośmiorniczki i wystawne kolacje w restauracji “Sowa i przyjaciele”, konsumowane przez polityków partii rządzącej w prywatnym czasie, często z prywatnych pieniędzy potrafiły obalić rząd Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego a gigantyczna hipokryzja i zakłamanie o “końcu rozpasania władzy” uchodzą Prawu i Sprawiedliwości całkowicie na sucho.

Kontrola wykonania budżetu w 2017 roku przez Najwyższą Izbę Kontroli obnażyła rozmiary zepsucia i niegospodarności środkami publicznymi. Ostatnie dni co rusz przynosiły kolejne kwiatki z miażdżącego raportu, który już skutkuje kilkoma zgłoszeniami do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, doniesieniami do prokuratury czy do Komisji Europejskiej za łamanie europejskich przepisów o zamówieniach publicznych. Wczoraj natomiast opinię publiczną zbulwersowała sprawa zamówień do sejmowej restauracji oraz gigantycznych wydatków na wizaż, jakie kancelaria premier Szydło i premiera Morawieckiego wydała w minionym roku.

https://twitter.com/Leszczyna/status/1007621764212543488?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=http%3A%2F%2Fwiadomosci.dziennik.pl%2Fpolityka%2Fartykuly%2F576416%2Cwizaz-prezmier-beata-szydlo-morawiecki-raport-nik.html

Złośliwi śmieją się, że oburza nie tylko sama wysokość kwot, ale i niezauważalny ich efekt, niemniej jednak sprawa dobitnie pokazuje, że parlamentarzyści PiS, zwłaszcza Ci pełniący inne niż poselskie funkcje państwowe, żyją jak pączki w maśle, co zauważył Grzegorz Drobiszewski, przewodniczący Młodych Demokratów na Mazowszu.

Okazuje się zatem, że zapowiedzi o skromności z kampanii wyborczej w 2015 roku okazały się nie tyle puste, co wręcz obrzydliwie kłamliwe. Kreowany na “ciotkę z ludu” wizerunek Beaty Szydło upadł już zupełnie, co zresztą widać w sondażach zaufania. Upadek obrazu władzy idealnie podsumował Przemysława Henzel z RMF FM, który podjął się próby “stopniowania” upadku Beaty Szydło.

Trzeba przyznać, że dziennikarz trafił w sedno.

Źródło: Twitter

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie