Polityka i Społeczeństwo

Ten wniosek opozycji mogą poprzeć też… sejmowi antyszczepionkowcy. Dni Niedzielskiego policzone?

Flickr.com/PiS

Dni Adama Niedzielskiego na stanowisku ministra zdrowia są policzone? Opozycja pracuje nad przygotowaniem wniosku o wotum nieufności wobec szefa resortu. Odwołanie Niedzielskiego może się udać, gdyż ma on przeciwników także w obozie rządzącym.

Niedzielski odwołany?

Adam Niedzielski zwołał w poniedziałek konferencję prasową, na której dziękował za współpracę odchodzącym ekspertom Rady Medycznej. Aż trzynaście z siedemnastu osób doradzających rządowi w sprawie walki z pandemią postanowiło złożyć dymisje. Eksperci mieli wrażenie, że ich wskazówki są przez władzę ignorowane, nie widzieli sensu w dalszym funkcjonowaniu tej formuły. Eksperci rezygnujący z doradzania rządowi – wizerunkowo wygląda to fatalnie i dla premiera, i dla ministra zdrowia.

A to tylko jeden z zarzutów, który opozycja stawia ministrowi zdrowia. Wskazuje się niepokojące statystyki zachorowań i zgonów, widoczną bierność w walce z pandemią, co może być objawem słabej pozycji szefa resortu w partii… Jak donosi portal WP, partie opozycyjne już planują złożenie wniosku o wotum nieufności wobec Adama Niedzielskiego. Aktywnie w tej sprawie działa Lewica, KO deklaruje, że poprze wniosek.

Oczywiście, jeżeli wniosek zostanie złożony, zagłosujemy za odwołaniem Adama Niedzielskiego, ale mamy świadomość, że on przynajmniej deklaruje konieczność podjęcia bardziej stanowczych działań, lecz jest lekceważony. Odpowiedzialność za to ponoszą premier i kierownictwo PiS – mówi w rozmowie z WP jeden z polityków PO.

Opozycja i antyszczepionkowcy

Niedzielskiego nie będzie też bronić Porozumienie, co przyznał w programie „Tłit” WP Michał Wypij. Próba odwołania obecnego ministra zdrowia tworzy pewien paradoks – może połączyć we wspólnym celu zwolenników ostrzejszej walki z pandemią i… sejmowych antyszczepionkowców. Nie jest tajemnicą, że Niedzielskiemu nie było po drodze z antyszczepionkową frakcją w Zjednoczonej Prawicy.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie