Po godzinach

Ten wierszyk o Andrzeju Dudzie podbija internet. Sieć śmieje się z najnowszej wpadki prezydenta

Fot. Shutterstock/Grand Warszawski

Powiedzieć, że Andrzej Duda nie ma ostatnio dobrej passy, to nic nie powiedzieć. Prezydent od ponad trzech lat cieżko i mozolne pracuje sobie na własny autorytet, a właściwie na jego brak. Bo jak inaczej nazwać wygłupy podczas kolejnych międzynarodowych spotkań na szczycie, niezbyt mądre wypowiedzi medialne, czy w końcu ćwierkanie na Twitterze z takimi tuzami jak słynne już “Leśne Ruchadło”.

Głowa państwa postanowiła ostatnio po raz kolejny mocno dołożyć do pieca. Tym razem poszło o wspólne zdjęcie przywódców Francji, Turcji, Niemiec i Rosji z okazji rozmów o pokojowym zakończeniu wojny w Syrii, które miały miejsce w Stambule. Dla przypomnienia – konflikt zbrojny w Syrii trwa od ponad 7,5 roku, do tej pory zginęło w nim ponad 400 tysięcy osób.

Andrzej Duda uznał, że będzie w dobrym tonie zrobienie sobie z tego faktu mało wybrednego żartu, zamieszczając ten oto wpis na Twitterze:

Nie jest to niestety pierwsza i zapewne nie ostatnia kompromitacja z udziałem polskiego prezydenta.

Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Mianowicie jeden z internautów pokusił się o podsumowanie “pasma sukcesów” Andrzeja Dudy, układając z tej okazji wierszyk o “dokonaniach” głowy państwa. 

Utwór ten ewidentnie przypadł użytkownikom Twittera do gustu, którzy w komentarzach postanowili dorzucić swoje trzy grosze:

https://twitter.com/wajlonis/status/1056851229077397504

Jak widać, Andrzej Duda nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii polskiej dyplomacji, ale jako materiał do memów, przeróbek, wierszyków i wszelkiej maści parodii nadaje się jak mało kto…

Fot. Shutterstock/Grand Warszawski

POLUB NAS NA FACEBOOKU

 

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie