Polityka i Społeczeństwo

Ten świąteczny klip powinni obejrzeć wszyscy ludzie dobrej woli. W roli głównej Jarosław Kaczyński [WIDEO]

Kaczyński w sejmie
Flickr.com/PiS

Członkowie Wolnych Sądów postanowili złożyć życzenia świąteczne wszystkim, które wspierają ich popularną inicjatywę. Narzędziem do tego okazał się klip, który stworzył Andrzej Saramonowicz. W video pojawia się sam… Jarosław Kaczyński.

Kaczyński w świątecznym klipie

W video pojawiają się “dzieci”, które cieszą się na przyjazd św. Mikołaja. Ten pojawia się jednak w ich mieszkaniu w asyście duchownego, policjanta i postaci, która jest najpewniej prezydentem Andrzejem Dudą.

Nie jest też nazbyt miły. W prezencie daje najmłodszym małą, szklaną kulę. Po jej potrząśnięciu dzieci widzą… prezesa PiS.

W filmie wykorzystano fragmenty przemówień Kaczyńskiego z sejmowej mównicy. Mówił on wtedy m.in. o “kanaliach”, “zdradzieckich mordach” i “krwi na rękach”. Ot, świąteczny materiał. W video zamieszczono też ujęcia policji, która dość brutalnie interweniowała podczas protestów Strajku Kobiet.

Pójdźmy wszyscy po rozum do głowy. Bądźmy razem, jak mówią słowa kolędy, wszystkie wioski z miastami. Sami się obdarujmy – wspólnym oporem przeciwko złu, obłudzie i niszczeniu wartości, wspólnym działaniem, siostrzeństwem kobiet i solidarnością obywatelską… Połóżmy kres brutalności policji, kolejkom do szpitali, oszukańczym wyborom w pandemii, kłamliwej propagandzie i niszczeniu wolnych sądów – życzą nam w teledysku autorzy inicjatywy Wolnych Sądów.

Wściekły Mikołaj

Ostatecznie, gdy “wściekły Mikołaj” chce dostać się do mieszkania po raz drugi, bohaterowie klipu już go nie wpuszczają.

Niech spada! – reaguje jednak z uczestniczek wigilii.

W produkcję video zaangażowani byli: Maria Wudarczyk, Przemek Krawczyk, Magda Jaworska, Ola Aleksandra Orzechowska , Piotr Karniewicz, Tomek Ruszkowski, Piotr Karniewicz, Marek Baprawski, Tomek Baprawski, Dariusz Wancerz, Zuzanna Markiewicz, Julia Grądzka, Agnieszka Bartold, Piotr Dziurny, Klara Bartold, Jacek Kasprzyk, Daniel Stępiński, Radek Rycko, Marcin Krawczyński, Wojtek Krzyżaniak Wojtek Krzyżaniak, Małgorzata Gryka, Magda Widuch, Tomasz Wiracki, Marta Kochanek-Zbroja, Marta Radwańska, Filip Luft, Paweł Kwaśniewski, Michał Zieliński, Coloroffon Film, Halo Studio i Doubrava.

Reżyserem i autorem scenariusza jest Andrzej Saramonowicz, autorem zdjęć Tomek Madejski, narratorem Krzysztof Gosztyła, autorem muzyki Tomasz Wiracki.

Źródło: Youtube

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie