Po godzinach

Ten spot wyborczy PiS z 2011 r. odżył w sieci. Chodzi o ceny paliwa. Dziś to wideo brzmi jak ponury żart

– Oni chyba powariowali! Czy wiesz, że benzyna jest już po 5,40zł? – mówił przejęty mężczyzna w spocie Prawa i Sprawiedliwości w 2011 roku. A Jarosław Kaczyński zapowiadał, że zna rozwiązanie tego problemu.

Jest drogo, a będzie jeszcze drożej. Widzi to i odczuwa każdy, bez względu na to czy robi zakupy w osiedlowym sklepiku czy hipermarkecie. Inflacja szaleje, a prognozy nie są optymistyczne. Tu nie ma znaczenia jakie mamy poglądy i kogo popieramy – po kieszeni dostają wszyscy.

Nieco mniej, niż o rosnących cenach produktów spożywczych mówi się o cenach paliwa. A tu sytuacja jest tragiczna. – Analiza zmian cen na rynkach międzynarodowych wskazuje, że PKN Orlen i Grupa Lotos do wtorku prawdopodobnie podniosą hurtowe ceny benzyn o minimum kilkanaście złotych. Oznacza to, że hurtowe ceny zarówno benzyny, jak i diesla mogą lub wyrównać, lub ustanowić rekordowe poziomy – piszą analitycy e-petrol, cytowani przez portal moto.pl.

Już w tym tygodniu w niektórych miejscach pękła “psychologiczna granica” 6 zł za litr benzyny (na marginesie – czy ta granica nie miała wynosić 5 zł?). Z tej okazji internauci przypomnieli spot PiS sprzed dziesięciu lat. I taki oto dialog ludzie Kaczyńskiego wypuścili w świat:

– Oni chyba powariowali. Ty wiesz, że benzyna jest już po 5,40 z?ł
– No to nie wiem, jak my to ogarniemy …
– A pamiętasz, jak cztery lata temu wyjeżdżaliśmy i litr był po 4 złote.
– I Tusk wtedy straszył, że za Kaczyńskiego będzie po 5 złotych. Ciekawe, co teraz wymyśli?

I tak dalej, i tak dalej. Żeby było śmieszniej, Jarosław Kaczyński opowiadał jakie to ma plany odnośnie obniżki cen. – Ponad połowa ceny benzyny to podatki. Rząd może je zmniejszyć. Ja obniżyłbym akcyzę, przez co spadłyby ceny benzyny. Ale do tego trzeba odwagi i odpowiedzialności – przekonywał.

Jakby to skomentować…Skoro Kaczyński nie ma odwagi, żeby być premierem i oficjalnie odpowiadać za to, co się dzieje w kraju, to jak tu wymagać, żeby starczyło mu odpowiedzialności na obniżkę akcyzy?

Źródło: O2.pl, moto.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie