Polityka i Społeczeństwo

Ten sondaż nie spodoba się Glapińskiemu. Polacy ocenili pracę “Jastrzębia”

Adam Glapiński

“Rzeczpospolita” zapytała w przeprowadzonym badaniu, czy Adam Glapiński jest godzien przez kolejną kadencję kierować bankiem centralnym.

Adam Glapiński dostał zielone światło od prezydenta Andrzeja Dudy oraz Prawa i Sprawiedliwości na dostąpienie zaszczytu kierowania Narodowym Bankiem Polskim przez kolejną kadencję. Na razie formacja rządząca nie jest w stanie przeprowadzić takiego głosowania przez Sejm, bowiem nie ma odpowiedniej liczby szabel.

Według sejmowych kuluarów, PiS już cztery razy podchodził do próby przeforsowania w parlamencie Adama Glapińskiego i musiał się wycofać. Jarosławowi Kaczyńskiemu potrzebny jest na tym stanowisku bardzo zaufany człowiek. Ostatnie dni przynoszą informacje, że kopane są dołki pod przybocznym prezesa. Pojawiły się nawet doniesienia, że jego wybór może być nielegalny.

Pracownia badawcza SW Research na zlecenie “Rzeczpospolitej” zapytała respondentów, czy Adam Glapiński powinien kierować bankiem centralnym przez kolejną kadencję. Wyniki badania nie są optymistyczne dla Adama Glapińskiego.

Aż 49,1 proc. ankietowanych odpowiedziało “nie” na tak zadane pytanie. Pozytywne zdanie na ten temat ma tylko 17,8 proc. badanych. 33,1 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

Według medialnych informacji, Prawo i Sprawiedliwość podejmie na najbliższym posiedzeniu Sejmu próbę poddania pod głosowanie kandydatury Adama Glapińskiego. W tym tygodniu ma się nawet odbyć w tej sprawie wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego.

Źródło: Rzeczpospolita

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie