Polityka i Społeczeństwo

Ten sondaż Duda przyjmie ze smutkiem, Polacy wskazali, co myślą o prezydencie. Wizerunkowa klapa, nawet TO mu nie pomogło

Duda nie przekonał wyborców opozycji

Szczegółowe wyniki sondażu wskazują, że Andrzejowi Dudzie nie udało się przekonać do swojej prezydentury elektoratu opozycyjnego. Ten cały czas widzi w nim partyjnego prezydenta. Aż 66 procent zwolenników Lewicy i 50 proc. elektoratu o poglądach centrowych uważa, że Duda wykonuje polityczna wolę PiS. W drugiej kadencji prezydentowi wciąż nie udało się wykreować nowego wizerunku – polityka niezależnego. Nie zmieniło tego ani zaangażowanie na arenie międzynarodowej, w tym mocno manifestowana przyjaźń z Wołodymirem Zełenskim, ani weto ws. kontrowersyjnych ustaw PiS. Dlaczego odrzucenie ustaw nie przekonało opozycyjnych wyborców?

Oni uważają, że te decyzje były oczywiste, „należały się”, bo tak nakazywała zwykła przyzwoitość – wyjaśnia w rozmowie z „Rzeczpospolitą” szef IBRiS Marcin Duma. – A potem przyszły inne sprawy, np. inicjatywa prezydenta w sprawie nowelizacji ustawy o SN i likwidacji Izby Dyscyplinarnej, kiedy opozycja dotarła do swoich wyborców z komunikatem, że propozycje prezydenta niczego nie rozwiązują, a on sam nie jest prawdziwym przyjacielem demokracji – kwituje ekspert.

Czytaj również:

Źródło: Rzeczpospolita


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie