Polityka i Społeczeństwo

Ten sondaż Duda przyjmie ze smutkiem, Polacy wskazali, co myślą o prezydencie. Wizerunkowa klapa, nawet TO mu nie pomogło

Rośnie nacisk na prezydenta. Weto ordynacji wyborczej zyskało niespodziewanego sojusznika
Fot. Shutterstock/Dagmara_K

Andrzej Duda znów ma powody do zaniepokojenia. Polacy ocenili go w nowym sondażu, a największa grupa respondentów uważa, że prezydent jest „wykonawcą woli” PiS.

Wizerunkowa klapa

Polacy ocenili Andrzeja Dudę w sondażu przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Badanie nie wypada na korzyść prezydenta. Ankietowanym zaproponowano kilka odpowiedzi, spośród których mieli wybrać tę najlepiej ich zdaniem opisującą Andrzeja Dudę. I chyba nie tego spodziewał się prezydent.

Największa grupa wybrała bowiem odpowiedź, że prezydent jest „wykonawcą politycznej woli partii rządzącej”. Aż 35,4 proc. Polaków widzi w Andrzeju Dudzie symboliczny „długopis” do podpisywania ustaw podsuniętych przez prezesa. Fatalne wrażenie z początków prezydentury – nocne podpisywanie ustaw – nie zostało naprawione przez kilka ostatnich prezydenckich wet (Lex TVN i Lex Czarnek).

Dudzie spodoba się druga odpowiedź. 25,5 procent ankietowanych uważa, że prezydent jest „wybitnym mężem stanu”. Nie dziwi, że tę wersję wskazywali głównie wybory Zjednoczonej Prawicy (67 proc.). Nie wybrała jej żadna osoba, deklarująca głos na inną partię.

Blisko 21 proc. badanych uważa, że Andrzej Duda jest „nie gorszym i nie lepszym prezydentem niż jego poprzednicy”. Kolejnych 12,5 twierdzi, że nie udało mu się „zbudować autorytetu głowy państwa”. Wyrobionego zdania na temat Dudy nie ma 6 proc. ankietowanych.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie