Polityka i Społeczeństwo

Ten scenariusz oznacza bolesną porażkę PiS. Nowy sondaż wskazuje, jak pokonać partię Kaczyńskiego

Sejm
Flickr.com/PiS

PiS wyprzedza KO już tylko o 3 pkt proc., a blok zjednoczonej opozycji zdecydowanie wygrywa ze Zjednoczoną Prawicą – tak wynika z sondażu Kantar przeprowadzonego na zlecenie Koalicji Obywatelskiej.

Najnowszy sondaż, który pracownia Kantar zrealizowała dla Koalicji Obywatelskiej, nie przynosi dobrych wieści dla PiS. Poparcie dla partii rządzącej stopniało poniżej 30 proc., ma niewielką przewagę nad KO, a w przypadku zjednoczenia opozycji partia rządząca przegrywa wyraźnie.

Według sondażu PiS może teraz liczyć na 29 proc. głosów. Tuż za partią rządzącą znajduje się KO z 26-proc. poparciem.

Podium uzupełnia Polska 2050, na którą zagłosowałoby 15 proc. Polaków.

Do Sejmu weszłyby też Konfederacja (9 proc.) i Lewica, która z 5 proc. balansuje na progu wyborczym. Progu nie przekracza PSL, które ma zaledwie 4 proc. poparcia. Do Sejmu nie mają szans wejść Kukiz’15 i Porozumienie.

W sondażu zbadano też, jak układałyby się preferencje wyborcze Polaków, gdyby w wyborach wystartował zjednoczony blok opozycyjny KO, PSL i Polski 2050. W takim scenariuszu opozycja wyraźnie wygrywa z PiS. Blok opozycyjny mógłby liczyć na 42 proc. poparcia, partia rządząca – na 30 proc. Do Sejmu weszłyby też Konfederacja (10 proc.) i Lewica (6 proc.).

Jesteśmy na dobrej drodze, żeby dokonać w Polsce dobrej, pokojowej zmiany politycznej. To jest moim celem i głęboko wierzę w sens tego. Niezależnie od tego jak bardzo sama KO zbliżyła się do PiS i to jest w zasięgu ręki, nie zmieniam poglądów, żebyśmy przekonali się do tego, byśmy zjednoczyli się wszyscy w tym procesie – mówił Donald Tusk na konferencji prasowej w Mińsku Mazowieckim. – Opozycja powinna myśleć o wspólnym starcie. Ten wynik pokazuje, że zwycięstwo jest w zasięgu ręki i jest możliwe – dodał lider PO.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie