Polityka i Społeczeństwo

Ten ruch prezydenta wywoła olbrzymie kontrowersje. Antoni Macierewicz zostanie odznaczony Orderem Orła Białego!

Jestem stuprocentowo przekonany, że Antoni Macierewicz zawsze był człowiekiem, któremu przyświecały w jego działalności szczytne intencje – powiedział prezydent Andrzej Duda w rozmowie z dziennikarzem “Faktów” TVN Marcinem Wroną. Wspomniany były szef MON zostanie odznaczony Orderem Orła Białego.

Orzeł Biały mimo kontrowersji

Poseł PO Paweł Olszewski ujawnił, że Macierewicz otrzyma z rąk prezydenta Dudy Order Orła Białego. I to mimo kontrowersji dot. jego działalności. Jak podała niedawno stacja TVN, co najmniej od grudnia 2020 roku Macierewicz posiada materiały, które albo wykluczają zamach, albo wskazują na wypadek jako przyczynę tragedii z 2010 roku, w której zginął m.in. Lech Kaczyński.

Nie przeszkadza do Dudzie chwalić Macierewicza i komisji smoleńskiej.

Ta komisja realizowała, w okresie, w którym ja w niej uczestniczyłem, prace w sposób bardzo rzetelny, wielowątkowo, wieloaspektowo. Rozmawiałem z wieloma ekspertami i mogę powiedzieć, że pan minister Antoni Macierewicz w bardzo trudnych wtedy warunkach, w latach po katastrofie smoleńskiej po 2010 roku, działał mimo różnego rodzaju pomówień, mimo różnego rodzaju potwarzy, które były na niego rzucane, mimo wszelkich utrudnień, które były robione, także na polskich uczelniach, gdzie zastraszano ekspertów – mówił w rozmowie z TVN prezydent.

Jak dodał, komisja smoleńska będzie budziła kontrowersje jeszcze przez wiele lat, a “zarzuty się pojawiają i zarzuty będą się pojawiały”.

Jak zaś podał Paweł Olszewski, Macierewicz ma zostać odznaczony Orderem Orła Białego. Powodem ma być to, że szef podkomisji smoleńskiej był jednym z założycieli Komitetu Obrony Robotników. Informacja o odznaczeniu Macierewicza została potwierdzona w komunikacie na stronie prezydent.pl

Jeden z liderów opozycji antykomunistycznej, aresztowany po wydarzeniach Marca ’68, współzałożyciel Komitetu Obrony Robotników i Komitetu Samoobrony Społecznej „KOR”. Twórca podziemnego pisma „Głos”, jednej z pierwszych niezależnych publikacji w PRL. Więzień polityczny, aresztowany ponad dwadzieścia razy – takie zasługi byłego szefa MON zostały wymienione w oświadczeniu.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie