Polityka i Społeczeństwo

Ten raport bezlitośnie obnaża prawdę o rządach PiS. “Księga destrukcyjnych działań władzy”

PiS
Flickr.com/PiS

Inicjatywa “Wolne Sądy” przedstawiła raport “2000 dni bezprawia”. Wyliczają w nim, jak Zjednoczona Prawica doprowadziła do upadku państwa prawa.

Raport “2000 dni bezprawia” przedstawia krok po kroku upadek państwa prawa, do którego doprowadziła prawicowa koalicja. – To biała księga działań destrukcyjnych władzy, które doprowadziły do demontażu państwa prawa – mówi “Gazecie Wyborczej” Maria Ejchart-Dubois, prawniczka z “Wolnych Sądów”.

Autorzy raportu tłumaczą, że zostały skatalogowane i uporządkowane wydarzenia, pokazujące metody jakimi posłużył się obóz władzy, przejmując wymiar sprawiedliwości. Twórcy podsumowania podkreślają, że “żadna z podjętych od 2015 r. czynności nie zmierzała do przeprowadzenia rzeczywistej i rzetelnej reformy wymiaru sprawiedliwości“.

– Ten raport powstał po to, aby demokracja nie umierała w ciszy. Chcemy z państwem na ten temat rozmawiać. Tylko we wspólnocie będziemy mogli odbudować państwo prawa – mówi gazecie mec. Sylwia Gregorczyk-Abram.

Prawnicy w inicjatywy “Wolne Sądu” wyliczyli pod Sądem Najwyższym, najważniejsze etapy furiackiego ataku na praworządność. To m.in. zawłaszczenie Trybunału Konstytucyjnego, który działa na polityczne zamówienie. To także upolitycznienie prokuratury, zastąpienie Krajowej Rady Sądownictwa przez neo-KRS, czystka wśród prezesów i wiceprezesów sądów, zamach na Sąd Najwyższy, nielegalny wybór Małgorzaty Manowskiej na stanowisko I prezesa Sądu Najwyższego, niewykonywanie orzeczeń Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej  i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz niekonstytucyjne zarządzanie przez władzę w czasie pandemii.

W internecie pojawił się też spot, w którym rządy PiS ukazano jako mecz piłkarski o niesprawiedliwym przebiegu – jedna z drużyn oszukuje przy aprobacie sędziego i komentatora, ale mimo jawnego oszustwa druga ekipa walczy o wygraną.

Oni na razie mają przewagę, ale to po naszej stronie są zasady i przyszłość. Nie pozwól, by wygrały czarne charaktery – słyszymy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie