Polityka i Społeczeństwo

Ten materiał przyprawia o dreszcze. “Fakty” ostrzegają: tak będą wyglądać media zależne od obozu władzy

Screen/ Fakty TVN

„Fakty” TVN wyemitowały wymowny materiał, w którym pokazano, jak mogą wyglądać media w Polsce, gdy uzależnią się od obozu rządzącego.

Zwolnienia w redakcjach dzienników należących do przejętej przez Orlen grupy Polska Press wywołały oburzenie opinii publicznej. Temat podjęły „Fakty” TVN i wyemitowały wymowny materiał, który ostrzega, jak mogą wygląd∂ać w przyszłości polskie media pod kierownictwem osób związanych z obozem władzy.

Państwowy Orlen przejmuje lokalne media i nie przejmuje się wyrokiem sądu. To już państwo wiedzą. Ale może państwo jeszcze nie wiedzą, jak mogą wyglądać media, kiedy trafią pod polityczne wpływy – tak zapowiadała materiał Jakuba Sobieniowskiego prowadząca „Fakty” Anita Werner. – Kiedy wszystkie władze w kraju: ustawodawcza, wykonawcza i sądownicza są w jednych rękach i kiedy w tych samych rękach jest też los mediów i ich pracowników – dodała.

Autor materiału, Jakub Sobieniowski, zebrał i pokazał przykłady teoretycznie niezależnych mediów, które jawnie sympatyzują z obozem władzy. Jednym z najbardziej wyrazistych przykładów są media o. Tadeusza Rydzyka.

Nas prześladują, to jest prześladowanie chrześcijan – grzmiał na antenie Radia Maryja Tadeusz Rydzyk. Zbigniew Ziobro w tym samym radiu zapewniał o solidarności z ojcem dyrektorem.

Wszyscy jesteśmy teraz z państwem, bo to, co się teraz dzieje, to jest szykanowanie, które się w głowie nie mieści – mówił minister sprawiedliwości. Przypomniano też, jak Telewizja Republika wychwalała prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julię Przyłębską.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie