Polityka i Społeczeństwo

Ten ksiądz mówił o mafii lawendowej w filmie braci Sekielskich. “W nagrodę” redakcja katolickiego tygodnika usuwa jego wywiad

Tygodnik usuwa wywiad z księdzem Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim, z redakcji odchodzi dziennikarka Agnieszka Bugała. – Powodem jest inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono – pisze autorka niewygodnego wywiadu w oświadczeniu.

To nie jest dobry czas dla wolnych mediów. Dopiero co w Polsce skończyła się burza po zdjęciu z anteny radiowej “Trójki” piosenki Kazika, a już wybuchł kolejny skandal. Niewygodna piosenka? Niewygodny wywiad? Cenzurujemy! Tym razem do niecodziennej sytuacji doszło w tygodniku “Niedziela”.

Ksiądz Isakowicz-Zaleski wystąpił w ostatnim filmie braci Sekielskich, gdzie bez ogródek mówił o “mafii lawendowej” oraz tzw “chorobie rzymskiej”. Mówiąc wprost – mówił o sieci watykańskich księży homoseksualistów, którzy ukrywają pedofilię w kościele.

Również ten temat został poruszony w wywiadzie Agnieszki Bugały z Isakowiczem-Zaleskim w tygodniku “Niedziela”. Rozmowa pojawiła się na stronie internetowej “Niedzieli”, jednak szybko z niej zniknęła i została zastąpiona innym tekstem. Przypadek? Niestety nie.

O sprawie usunięcia wywiadu poinformował sam ksiądz, który tego typu praktykę nazwał cenzurą i “wizerunkowym samobójstwem” tygodnika. Natomiast autorka tekstu w ramach protestu opuściła redakcję. – Powodem jest inaczej rozumiana rola i misja mediów katolickich niż ta, którą mi przedstawiono – napisała Bugała.

Redakcja tygodnika wciąż nie skomentowała sprawy.

Źródło: WP.PL, zdjęcie: Sergey Chayko/Shutterstock

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie