Polityka i Społeczeństwo Wybory 2020

Ten klip Dudy przejdzie do historii kampanii. Nie uwierzycie, jak został w nim potraktowany Rafał Trzaskowski

Drop of Light / Shutterstock.com. Longfin Media / Shutterstock.com Kiev.Victor / Shutterstock.com

Kto z nas nie grał kiedyś w “Super Mario Bros”? Z pewnością kultowa gra Nintendo ma fanów w sztabie Andrzeja Dudy. Szkoda, że postanowili oni użyć swoich wspomnień z dzieciństwa w niezbyt smaczny sposób. W nowym klipie prezydenta Rafał Trzaskowski podejmuje same złe dla Polski decyzje, a na końcu… wybucha.

Gra rodem z lat 80.

Klip opublikowany przez sztab Dudy przypomina grę z lat 80. Bohaterem “rozgrywki” jest Trzaskowski, który omija spadające z nieba zielone klocki (to dobre dla Polaków decyzje – np. niższe podatki czy silne euro) i jednocześnie “łapie” czerwone. Te ostatnie to m.in. “partyjne przepychanki” czy “brak wsparcia dla rodzin”.

Pomijając już fakt, że kandydat KO zapewnia w czasie kampanii, że będzie współpracował z rządem PiS, zawetuje wszelkie próby podniesienia podatków i nie będzie walczył o zniesienie programu 500+, skandaliczny jest finał klipu. Na samym końcu polityk bowiem… wybucha.

Brutalizacja polityki

Cyniczne jest do tego ubranie tak brutalnego przesłania w grafikę rodem z gry dla dzieci. Oczywiście nie posądzamy sztabu Dudy o propagowanie zamachów na Trzaskowskiego, ale trzeba powiedzieć to jasno: ktoś mocno nie przemyślał tego klipu! Jak widać, tragiczna śmierć Pawła Adamowicza niczego nie nauczyła obozu rządzącego dziś Polską.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie