Polityka i Społeczeństwo

Ten film ma doszczętnie pogrążyć partię Kaczyńskiego. Opozycja przechodzi do mocnego ataku

Niezależnie od trudności z ukształtowaniem ostatecznych list w wyborach do PE, doprowadzenie do utworzenia Koalicji Europejskiej to niewątpliwie sukces Grzegorza Schetyny. Tak szerokie porozumienie nie udało się wcześniej żadnemu liderowi partii opozycyjnej i wygląda na to, że działania przewodniczącego Platformy Obywatelskiej budzą respekt nawet wśród osób jednoznacznie kojarzonych z obecnym obozem rządzącym.

Sukces lidera KE komentował były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński. – Grzegorz Schetyna zrobił dość istotną rzecz. Zjednoczył opozycję. Będzie jedna, główna lista opozycji i to przede wszystkim jego sukces, bo on na to pracował, on w tej sprawie chyba najwięcej zrobił. Pewnie w jakiś sposób to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach. Nie chcę mówić, czy podporządkował czy nie, bo aż tego tak nie znam, ale na pewno to zjednoczenie odbyło się na jego warunkach i pewnie on był tą osobą, której i najbardziej zależało na tej koalicji i która też pewnie najwięcej na tę chwilę na tym zyskuje – stwierdził w rozmowie z Jackiem Prusinowskim w Radiu Plus.

Efekty stworzenia tak szerokiego porozumienia wyborczego widać także w sondażach. W kolejnym regionalnym sondażu, tym razem z Pomorza, KE gromi PiS, co niewątpliwie wprowadzi dużą nerwowość na Nowogrodzkiej. Opozycja prodemokratyczna nie zamierza jednak poprzestawać w swoich działaniach i opublikowała spot wyborczy, w którym kładzie tamę kłamstwom lidera Prawa i Sprawiedliwości o tym, że to PiS jest partią, która nie dzieli Polaków na lepszych i gorszych. 

Spot obejrzycie tutaj:

 

Przypomniane zostały najbardziej znane wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, które pokazują coś zupełnie innego. “My jesteśmy tam gdzie wtedy, oni tam gdzie stało ZOMO”, “To nie są ludzie, którzy mają sprawne głowy”, “Bo jesteśmy panami, w przeciwieństwie do niektórych innych”, “… tego najgorszego sortu Polaków. I ten najgorszy sort, właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny”, “Nie wycierajcie sobie swoich mord zdradzieckich (…), jesteście kanaliami”, “aferzyści, gangsterzy”, “z jednej strony ból tej lepszej części narodu”, “cała Polska z Was się śmieje, komuniści i złodzieje”, “jesteśmy jednak z troszeczkę innej półki, tej wyższej trochę”. Spot kończy podsumowanie fałszywego obrazu Jarosława Kaczyńskiego, który po raz kolejny przed wyborami próbuje pokazywać się z lepszej strony licząc na to, że Polacy znów dadzą mu się nabrać. “Udaje świętego, bo idą wybory. Nie daj się oszukać” – apeluje Koalicja Europejska do polskiego wyborcy.

Już za niewiele ponad miesiąc możemy pójść do urny wyborczej i pokazać, że kłamstwa lidera PiS już na Polaków nie działają. Idźmy więc tłumnie.

Źródło: Twitter

fot. Sejm RP/flickr

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie