Po godzinach

Ten facet dostał 50 tys. od samorządu za wulgarną promocję. “Chciałem zobaczyć tych wszystkich meneli”[Video]

Youtube
Znacie Lorda Kruszwila? To gwiazda polskiego YouTube’a. Jako internetowy arystokrata jest znany z tego, że nazywa swojego operatora „downem” i ogólnie obraża ludzi biednych. Teraz okazało się, że z jego fantazji postanowiły skorzystać władze woj. podlaskiego.

Podlasie postanowiło pójść z duchem czasu. Po co promować się na pomocą nudnych klipów, które pokazują lokalne zabytki czy naturę? Można przecież dorzucić do pieca i zlecić przygotowanie naprawdę ostrego dania. I w tym momencie na scenę wkroczył Kruszwil, Lord Kruszwil. Niekoniecznie cały na biało…

Krocze, fajny design i d*pa

Jego klip o regionie pojawił się w sieci w maju 2019 roku. Kilka dni po premierze został usunięty z oficjalnego profilu Lorda Kruszwila, ale dopiero teraz wiadomo, kto zlecił jego nagranie.

Co zaś widzimy na tym dziele kinematografii? Lord Kruszwil chce na nim znaleźć jakieś miejsce, gdzie mógłby zbudować swój dom na Podlasiu. Kto bogatemu zabroni, prawda? Najpierw jednak widz ma możliwość obejrzenia jak kamerzysta filmuje… krocze youtubera. I nie jest to bynajmniej punkt kulminacyjny. Potem zaczynają się osobliwe żarty. W momencie, gdy Kruszwil dociera na Podlasie stwierdza zaś, że „jest w d**ie”.

Okazuje się też wielkim znawcą religii i mówi, że krzyż czteroramienny, to “taki design”.

Chciałem zwiedzić Podlasie, zobaczyć tych wszystkich meneli – “komplementuje” zaś mieszkańców Podlasia.

Pochwały Podlasian są na miejscu, bowiem, jak ustalił portal www.waszaturystyka.pl, marszałek województwa podlaskiego zapłacił Lordowi za klip 50 tys. złotych.

Teraz skonfundowany marszałek Artur Kosicki nie chce rozmawiać na ten temat.

Pragnę podkreślić, że urząd nie zleca bezpośrednio youtuberom jakichkolwiek materiałów, jedynie za pośrednictwem firmy reklamowej zleca usługi reklamowe w postaci lokowania województwa podlaskiego na kanałach prowadzonych przez youtuberów. Tak też się stało w przypadku współpracy z firmą Polsat Media. Efekty tej współpracy akceptował bezpośrednio pan Podbielski – przekazała Izabela Smaczna-Jórczykowska, do której polityk odesłał dziennikarzy „Faktu”.

Pan Michał Podbielski był zaś wicedyrektorem Departamentu Współpracy z Zagranicą i Promocji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego.

A miało być tak pięknie…

Podbielski ponoć konsultował pomysł z jednym z wicemarszałków, Stanisławem Derehajło. Scenariusz klipu ponoć bardzo mu się podobał. Co ciekawe, obecnie jest zatrudniony na stanowisku kierownika działu promocji Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Aż boimy się myśleć, co wymyśli na tym stanowisku.

Oto ten film:

Młodym się podobało?

Choć sprawa zahacza o aferę, Lord Kruszwil zaczynał jednak dość nieśmiało. Jego pierwsze klipy były raczej parodiami tego, jak postrzega się nastolatków z bogatych rodzin. Z czasem kanał stawał się coraz ostrzejszy. Dziś sam youtuber jest uznawany za jednego z tzw. pato-youtuberów, czyli twórców treści, które propagują patologie.

Czy władze samorządowe powinny sponsorować tego typu klipy? To kwestia nie tak jednoznaczna, jak ktoś może pomyśleć. Pamiętajmy, że Kruszwila śledzi ponad 1 mln. internautów. Pomysł na video dla Podlasia mógł być dobry. Szkoda, że twórcom i zleceniodawcom zabrakło pewnego dobrego smaku i myślenia, jak całość zostanie odebrana.

 Źródło: Fakt.pl

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie