Po godzinach

Ten człowiek znalazł genialny sposób na walkę z niedzielą niehandlową i głupotą rządzących. Zdjęcie z tego sklepu podbija internet

Zakaz handlu w niedzielę może stać się modelowym przykładem tego, jak wiele spraw trzeba wziąć pod uwagę konstruując dobre prawo. Kolejne problemy z forsowanym metodą walca projektem pokazują bowiem, że posłom i związkowcom zabrakło wyobraźni, aby dostrzec całość konsekwencji swojego śmiałego planu. Gospodarka jest bowiem skomplikowanym organizmem i próba zamknięcia jej rzeczywistości w kilku populistycznych tezach jest skazana na niepowodzenie.

Jest to szczególnie widoczne w przypadku małych rodzimych sklepów, którym Mateusz Morawiecki i spółka obiecali pomóc, kosztem zagranicznej konkurencji. Niestety, jest dokładnie na odwrót, po ponad pół roku obowiązywania nowych przepisów jak na dłoni widać, że zakaz handlu w niedzielę najbardziej uderza właśnie w sklepiki osiedlowe. 

Sposobów na ominięcie zakazu jest co niemiara. Niestety, korzystają z niego głównie duzi, którzy przy okazji wejścia w życie nowych przepisów stosują różne kreatywne metody, by ominąć przepisy nowej ustawy.

Mikro i mali przesiębiorcy nie mają jednak takich możliwości. Co za tym idzie, często zmuszeni są zamykać sklepy w niedziele, a niestety dla nich utarg tego dnia był często najwyższy w całym tygodniu.

Dlatego też jeden z ostrowskich sklepikarzy zdecydował się na niecodzienny protest. Przedsiębiorca postanowił odwołać się do słynnej klauzuli sumienia, na którą powołują się lekarze i farmaceuci, odmawiając ludziom pomocy medycznej, gdy nie jest ona w zgodzie z ich wiarą lub przekonaniami.

Mianowicie w sklepie pojawił się napis: w związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuje, gdyż nie pozwala mi na to klauzula sumienia“.

W Żabce na Kaliskiej w Ostrowie Wielkopolskim.https://tubaostrowa.pl/aktualnosci/czytaj/8770-happening-w-zabce–wlaściciel-wezwany-na-policje

Opublikowany przez TubaOstrowa Niedziela, 16 września 2018

Wygląda na to, że kto zakazem handlu wojuje, ten od zakazu handlu ginie, zaś klauzula sumienia tym razem w zabawny sposób obróciła się przeciwko dobrej zmianie, która na codzień tak chętnie ją forsuje…

źródło: Tuba Ostrowa

fot. Shutterstock/306b

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie