Polityka i Społeczeństwo

Ten cytat z Kazika idealnie opisuje działania rządzących. Donald Tusk boleśnie uderza w PiS

Donald Tusk kolejny raz skomentował aktualną sytuację polityczną w Polsce. Były premier streścił swoją rozmowę z zagranicznym politykiem i skwitował ją mocnymi słowami: – Coście uczynili z tą krainą?

Donald Tusk przytoczył w mediach społecznościowych rozmowę z politykiem z Bałkanów. Padło w niej pewna bardzo niekorzystne dla polskiego rządu porównanie.

Lider opozycji w jednym z bałkańskich państw w rozmowie ze mną: „Nasz rząd jest skorumpowany i łamie wszelkie zasady demokracji.

Nie jest jeszcze tak źle, jak w pańskim kraju, ale…”. Coście uczynili z naszą krainą – napisał były premier na Twitterze.

Wpis Tuska wywołał spore emocje. Po pierwsze, pokazuje jaką opinią „cieszy” się Polska na Bałkanach. Po drugie, Tusk do skwitowania wpisu użył bardzo znaczących słów. Raczej nieprzypadkowo, wziąwszy pod uwagę ostatnią aferę z Listą Przebojów Trójki, nawiązują one do piosenki Kazika Staszewskiego „Jeszcze Polska…”.

Donald Tusk użył niemal dosłownego cytatu, ominął tylko wulgarny epitet, którego nie wahał się użyć Kazik. Utwór pochodzi z 1991 i zawiera bardzo ponury obraz polskiej rzeczywistości, a jego pointą są słowa: „To już początek końca”.

Wtorkowy wpis nie jest pierwszym, w którym Donald Tusk dosadnie komentuje sytuację polityczną w Polsce. 6 maja były premier krytycznie porównał polski wkład w międzynarodową zbiórkę na walkę z koronawirusem do udziału biedniejszej Serbii.

Jeszcze niedawno solidarność była naszym znakiem rozpoznawczym – kwitował Tusk.

Spore emocje wywołał wpis byłego premiera z 5 maja. Donald Tusk przypomniał żart o demokracji na Białorusi, sugerując, że pasuje on do polskich realiów. Była to krytyka przedwyborczego zamieszania. Wcześniej Tusk opublikował oświadczenie, w którym zapowiedział, że nie weźmie udziału w wyborach, jeśli te odbyłyby się 10 maja w trybie korespondencyjnym.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie