Po godzinach

Tego w TVP się nie spodziewali! Goście programu w kreatywny sposób przypomnieli o aferze Pegasusa

screen/ TVP

Goście programu „Pytanie na śniadanie” TVP2 przygotowali dla uważnych widzów zaskakujący rebus. Nadruki na ich ubraniach przypominały o aferze inwigilacyjnej.

W „Pytaniu na śniadanie” na antenie TVP 2 pojawili się pasjonaci kolarstwa Jakub Szalaty i Kamila Pociech. Jednak po emisji programu nikt nie mówi o rowerach, a o żarcie, na jaki pozwolili sobie goście. Szalaty miał na sobie bluzę z Pegazem, Pociech – z napisem U.S. Uważni widzowie rozwiązali łamigłówkę – chodzi o Pegasusa, narzędzie służące do inwigilacji, którego w Polsce użyto do podsłuchiwania Romana Giertycha, Ewy Wrzosek i Krzysztofa Brejzy.

Nie był to przypadek. Jak poinformował portal Niebezpiecznik.pl, jeszcze przed startem audycji otrzymał link przenoszący do następującego komunikatu:

– Warszawa, 9 stycznia 2022. Od dłuższego czasu PiS, rząd oraz funkcjonariusze TVP nie chcieli poruszyć tematu Pegasusa w reżimowych mediach. Więc postanowiliśmy go tam przemycić w ramach obywatelskiego protestu, na sobie. Ten tekst piszemy w niedzielę 9 stycznia, aby nikt nie twierdził po publikacji materiału, że przesłanie płynące z naszych bluz to przypadek. Protestujcie przy każdej okazji, do skutku!

Akcja przyniosła skutek: zdjęcia pomysłowych cyklistów rozeszły się po sieci. Szalaty przyznał, że wszystko było zaplanowane.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie