Polityka i Społeczeństwo

TEGO tematu nie mogło zabraknąć. Kaczyński odniósł się wreszcie do reportażu TVN o oszustwie Macierewicza

Jarosław Kaczyński nie ma żadnych wątpliwości ws. przyczyn katastrofy smoleńskiej. Podczas wystąpienia w Siedlcach nazwał ją „zamachem”, oskarżył też TVN o „przeprowadzenie oszukańczej akcji”.

Raport pod tezę

W minionym tygodniu na antenie TVN24 wyemitowano reportaż „Siła kłamstwa”, w którym ujawniono, że podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza pisała swój raport o przyczynach katastrofy prezydenckiego samolotu pod ustaloną z góry tezę o zamachu. Autor reportażu, Piotr Świerczek, dotarł do dokumentów, które podważały teorię o zamachu i wybuchach, ale nie znalazły się w raporcie, bo nie pasowały do sensacyjnej teorii Macierewicza.

Przedstawiciele obozu władzy nie zdobyli się oczywiście nawet na chwilę refleksji, nie pojawiły się wątpliwości – w tej narracji to TVN jest złe, a ukrywający dowodu Macierewicz – szlachetny. Sam Mateusz Morawiecki, zapytany o reportaż i ewentualne konsekwencje dla szefa podkomisji, stwierdził, że „Macierewiczowi należy się medal”.

A prezes swoje

Teorię o zamachu podtrzymuje też Jarosław Kaczyński, bo jest dla niego potrzebna do osiągnięcia politycznych celów. Co mówi na ten temat?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie