Polityka i Społeczeństwo

Tego się nie spodziewaliście. Donald Tusk wykosił w internecie polityczną konkurencję!

Polityka w sieci opublikowała raport dot. tego, jak na Facebooku radzą sobie politycy. Okazuje się, że wielkim wygranym ostatnich tygodni dni jest Donald Tusk.

Tusk liderem wzrostów

Badania Polityki w sieci dotyczą pozyskanych lub utraconych fanów na Facebooku. Oczywiście raport nie dzieli tych na faktycznych zwolenników danego polityka czy jego wrogów (ci lajkują jego profil, by np. go atakować).

Okazuje się jednak, że profil lidera PO jest hitem ostatnich tygodni.

W okresie obejmującym 28 dni od opublikowania rankingu (co nastąpiło 4 grudnia)  Tusk zyskał aż 46 063 “fanów” (to bilans po dodaniu nowych followersów i odjęciu utraconych).

Na drugim miejscu jest Sławomir Mentzen z Konfederacji. Zyskał ok. 6400 fanów. Podium domyka premier Mateusz Morawiecki (3196).

Dalej mamy Zbigniewa Ziobrę, którego pozycję umocniło ok. 1600 fanów.

Następne miejsce należą kolejno do: Władysława Kosiniaka-Kamysza (+167), Krzysztofa Bosaka (+142) i Włodzimierza Czarzastego (+49).

Adrian Zandberg stracił 105 “fanów”. Wielkie straty notuje Szymon Hołownia. Odlajkowało go 2 056 fanów. Najgorszy wynik zaliczył Robert Biedroń – 2400 osób przestało śledzić jego profil.

Co nam to mówi?

Tusk umacnia swoją pozycję w social mediach. Hołownia zdecydowanie słabnie. Zaskakuje też wynik Mentzena, który zyskuje zwolenników zapewne dzięki swoim wypowiedziom nt. Polskiego Ładu czy inflacji.

Patrząc jeszcze raz na wyniki lidera PO i innych polityków z opozycji, widać, że w grze o tron Tusk umacnia swoją pozycję. Czy wszystko to przełoży się jednak na wyniki kolejnych wyborów? Trudno wyrokować…

Wracając do Hołowni – widać, że gwiazda byłego gwiazdora TVN blednie. Nie jest nadal pewne, czy utrzyma on swoją partię do kolejnej elekcji. Widoczny odpływ fanów nie jest jednak dla niego dobrym prognostykiem.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie