Polityka i Społeczeństwo

Tego się nie da skomentować. Znany dziennikarz TVP obwinia Jurka Owsiaka o śmierć prezydenta Adamowicza

Shutterstock
Wiadomości TVP opublikowały materiał, w którym oskarżają Jurka Owsiaka o przyczynienie się do zamachu na Prezydenta Gdańska. Rok temu rządowe media także atakowały Orkiestrę, jak i samego Pawła Adamowicza, o tym czynniku nie wspomnieli jednak dziennikarze rządowej stacji.

W dniu finału WOŚP w Gdańsku 27-letni zamachowiec wtargnął na scenę z nożem i zamordował Prezydenta Gdańska, po czym wykrzyczał ze sceny, że Adamowicz musiał zginąć, bo był związany z opozycyjną partią.

– Oni jednak nie mają granic… “Wiadomości” uderzają w Owsiaka i obwiniają go za śmierć Pawła Adamowicza! W rocznicę jego śmierci! – napisał na portalu Twitter Mikołaj Nowak, specjalista ds. marketingu. Naprawdę szokujący była jednak dopiero odpowiedź jednego z dziennikarzy TVP

Bo on jest k… głównym winowajcą durniu odpisał wulgarnie Rafał Ziemkiewicz. Protest policji przeciwko rządowi i nieobecność policjantów podczas finału WOŚP w Gdańsku, wycofanie pozwolenia dla policji, wojska i straży pożarnej na udział w Orkiestrze przez rząd, czy w końcu kampania nienawiści w TVP i język rządowych mediów – to wszystko nie miało zdaniem dziennikarza TVP znaczenia. Do zamachu doszło, bo akcja charytatywna w ogóle ma czelność się odbywać.

To jednak nie koniec. Rafał Ziemkiewicz rozwinął swój tok myślowy. – Gdyby nie totalny tupolewizm WOŚP, morderca nie mógłby się zbliżyć do ofiary na 10 metrówpróbował argumentować dziennikarz TVP. Co miał oznaczać owy “tupolewizm”?

Znając ustalenia komisji badających katastrofę w Smoleńsku można to odczytać jako oskarżenie o “samobójczą organizację” wydarzenia. Nagrania z kabiny samolotu świadczą o tym, że lecący w nim politycy mogli wywierać naciski i sami doprowadzić do lądowania w warunkach, które to uniemożliwiały. Mogli więc sami przyczynić się do rozbicia Tupolewa. Tak surowy osąd przyczyn katastrofy przez sprzyjającego PiS dziennikarza jest zaskakujący.

Winą Owsiaka jest więc to, że nie domyślił się, że żyjemy w kraju religijnej nienawiści i organizacje dobroczynne są w związku z tym naturalnie zagrożone. Instytucje związane z Kościołem atakowały Orkiestrę od lat, za niezależność i pluralizm nie dający się pogodzić z hierarchiczną i totalną organizacją Kościoła. Jednak do zamachu doszło dopiero, kiedy polski rząd włączył się w tą kampanię nienawiści, której celem było zniszczenie największej polskiej akcji charytatywnej.

Czy dzieci zbierające pieniądze dla potrzebujących powinny chodzić pod ochroną Policji, by ta chroniła ich przed atakami fanatyków religijnych lub politycznych? Według Rafała Ziemkiewicza, najwyraźniej tak. Będąc uczciwym, przyzwoitym człowiekiem w dzisiejszej Polsce uprawia się bowiem “tupolewizm”, tworzy się zagrożenie dla samego siebie.

źródło: Twitter

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”220″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie