Polityka i Społeczeństwo

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

Sejm
Flickr.com/PiS

Układ sił w Sejmie w przypadku głosowania wniosku o powołanie komisji śledczej wynosi 230 do 230 głosów. Poseł PiS nie wyklucza poparcia wniosku.

Powoli i w lekkich bólach rodzi się sejmowa komisja śledcza, która będzie badała inwigilację Pegasusem. Pod wnioskiem Pawła Kukiza podpisze się cała opozycja. Komisja śledcza będzie badała okres od 2005 r., czyli pierwszych rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Kukiz zgłosił już swoją kandydaturę na przewodniczącego i nikt z opozycji nie robi z tego problemu.

Jeśli dwóch posłów skupionych wokół muzyka nie ulegnie pokusom obozu władzy, to rozkład sił w Sejmie podczas ewentualnego głosowania wniosku o powstanie komisji śledczej rozkłada się po równo. 230 do 230 głosów. Wszyscy mają świadomość, że o powodzeniu lub porażce może zadecydować jeden głos.

Krzysztof Ardanowski, były szef resortu rolnictwa, który poróżnił się z Jarosławem Kaczyńskim o “Piątkę dla zwierząt”, w rozmowie z sejmową reporterką “Gazety Wyborczej”, nie wyklucza zagłosowania za powstaniem komisji śledczej. Poseł PiS oczekuje najpierw konkretów przedstawionych przez służby specjalne.

– Ja wystosowałem jednoznaczną prośbę, aby wskazać, jakie były zarzuty uwiarygadniające zakładanie podsłuchów konkretnym osobom. I kiedy sąd wydał na to zgodę. Jeżeli takie informacje usłyszę, to będę głosował przeciwko – mówi “Wyborczej”.

Dopytywany, jak postąpi, gdy nie otrzyma wyjaśnień, nie wyklucza podniesienia ręki za wnioskiem Pawła Kukiza. – To wtedy się zastanowię. Uczciwość nakazywałaby wyjaśnić, jakie były stawiane zarzuty osobom podsłuchiwanym. I czy za każdym razem była decyzja sądu upoważniająca do założenia tego podsłuchu – mówi całkiem poważnie.

Czytaj również:

 Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

Szok! Wydłuża się lista inwigilowanych Pegasusem, tych nazwisk nikt się nie spodziewał

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie