Polityka i Społeczeństwo

Tego mu Kaczyński nie wybaczy! Gowin bezpardonowo uderza w Polski Ład. “Podwyżka podatków’

Gowin współczuje ofiarom działań rządu. Mocna krytyka wewnątrz obozu władzy
fot. flickr/Senat RP

W ocenie Jarosława Kaczyńskiego media dezinformują na temat “Polskiego ładu”. Tymczasem wicepremier Gowin mówi wprost: Polski ład = podwyżka podatków.

Według badań przeprowadzonych przez CBOS, 70 proc. obywateli słyszało o “Polskim Ładzie”, ale tylko co piąty zgłębił temat i się nim zainteresował. Jarosław Kaczyński uważa, że media pokazują popandemiczny program obozu rządzącego w krzywym zwierciadle. Posunął się nawet do stwierdzenia, że niezależne media dezinformują na temat “Polskiego ładu”. Dlatego politycy partii władzy ruszyli w Polskę, aby tłumaczyć założenia flagowego programu.

Tymczasem wicepremier Jarosław Gowin nie owijał w bawełnę w kontekście zmian podatkowych, jakie zakłada “Polski ład”. W programie “Gość Wydarzeń” w Polsat News powiedział wprost, że nowe regulacje podatkowe uderzą w miliony obywateli.

– Propozycje Ministerstwa Finansów uderzają w miliony ciężko pracujących Polaków. One oznaczają, że nie bogacze będą płacić wysokie podatki, co bylibyśmy skłonni zaakceptować, a miliony Polaków – zagrzmiał w studiu. Gowin podkreślił, że Porozumienie “podchodzi do nich z brakiem akceptacji”

– Gowin potwierdza, że Polski Ład to podwyżka podatków dla milionów Polaków. Mocne – skomentował ekonomista Rafał Mundry.

Porozumienie położyło na stole propozycję, aby nikt kto zarabia do 13 tys. zł brutto (zatrudniony o umowę o pracę) nie zapłacił wyższych podatków. Dodał, że sytuacja wygląda jeszcze gorzej jeśli chodzi o przedsiębiorców, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą.

– Tutaj podatki zaczynałyby rosnąć od poziomu 6 tys. To by uderzało nawet już nie w małe firmy, nie mówiąc o średnich, to by uderzało firmy mikro. W czasach pandemii, w czasach wychodzenia z trzeciej i przygotowywania się na prawdopodobną czwartą falę, uderzenie w mikro, małe, średnie firmy… to jest polski kapitał, to są polskie firmy – powiedział wicepremier.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie