Polityka i Społeczeństwo Wojna

Tego jeszcze nie było, tym razem Putin grozi… swoim rodakom. Czyżby zbrodniarz zaczął się bać?

Harold Escalona/ Shutterstock.com

Władimir Putin regularnie powtarza swoje brednie, obarczając Ukrainę i Zachód winą za wybuch wojny. Zbrodniarz dołożył jednak nowy wątek do swych wynurzeń – zaatakował… Rosjan.

W środę Władimir Putin wygłosił kolejne kłamliwe przemówienie. Zapewniał, że „operacja” z Ukrainie przebiega zgodnie z planem i oskarżył Zachód o chęć zniszczenia Rosji.

Zachód nawet nie zadaje sobie trudu, aby ukryć fakt, że jego celem jest zniszczenie całej rosyjskiej gospodarki, każdego Rosjanina – bredził Putin. Ale do swojego klasycznego repertuaru bzdur dołożył nowy wątek. Wątek, który może sugerować, że na Kremlu zaczęła się panika wywołana wojennym niepowodzeniem. Zbrodniarz uderzył w… zachowanie niektórych Rosjan.

Oczywiście Zachód postawi na tzw. piątą kolumnę. Na zdrajców narodowych, na tych, którzy tu u nas zarabiają, ale tam mieszkają – grzmiał Putin. – I żyją tam nie w geograficznym znaczeniu tego słowa, ale zgodnie ze swoimi myślami, zgodnie ze swoim niewolniczym umysłem – mówił. Jak łaskawie stwierdził, „nie osądza wszystkich, którzy żyją w Miami czy mają wille na francuskiej Riwierze”.

Problem w ogóle nie w tym, ale w tym, że wielu z tych ludzi mentalnie lokuje się tam, a nie tu. Nie z naszym narodem, nie z Rosją – zarzucił Putin. – To jest, w ich mniemaniu, przynależność do wyższej kasty, wyższej rasy. Tacy ludzie są gotowi sprzedać własną matkę tylko po to, by pozwolono im siedzieć w przedpokoju tej wyższej kasty – rzucał kolejne oskarżenia.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie