Polityka i Społeczeństwo

Tę władzę obali śmiech. Policja ściga artystów za żoliborskie “Dziady” na Strajku Kobiet

Flickr.com/Piotr Drabik

Mieszkańcy bloku przy ul. Mickiewicza na Żoliborzu udostępnili swoje mieszkania na potrzeby spektaklu “Dziady”. W tym kpino jednak z Jarosława Kaczyńskiego. Teraz, jak twierdzą, nachodzi ich policja.

Po 11. nie kpij ze “Złego Pana”!

Wszystko zaczęło się 31 października po zmroku na ul. Mickiewicza, blisko domu Jarosława Kaczyńskiego. Aktorzy z kilku okien budynków przy tym adresie zaczęli czytać utwór Adama Mickiewicza “Dziady”. Było to częścią protestów dot. ograniczenia prawa Polek do aborcji. Po fragmencie o Pasterce Zosi aktorzy przerwali lekturę i krzyczeli w rytm muzyki: “Moje ciało, mój wybór!”.

Potem na “scenie” pojawił się Zły Pan. Aktor go grający przeczytał jednak monolog, naśladując głos Jarosława Kaczyńskiego. Gdy poprosił o dwa pszenicy ziarnka, ktoś z tłumu krzyknął dodatkowo: “Nie dla Jarka!”.

“Czy widzisz ten nasz krzyż? Nie bierzesz jadła, napoju, zostawże nas w spokoju, a kysz, a kysz!” – krzyczeli aktorzy, a z nimi widzowie na ulicy.

Puk, puk. Policja!

Teoretyczne na tym sprawa mogła się zakończyć. Tyle że teraz osoby, które udostępniły swoje lokale aktorom, mają problem.

Dzielnicowy zapukał do moich drzwi już dwa dni po “Manifeście” – mówi wyborczej.pl jedna z mieszkanek. – Otworzyłam, chciał wejść, ale mu nie pozwoliłam. Chciał spisać moje dane i pytał, czy udostępniłam mieszkanie artystom na “Dziady” i “Manifestę”. Odmówiłam odpowiedzi – dodała.

– Do mnie przyszli we dwóch. Pytali, czy nie chcę złożyć skargi na hałas w związku z występami. Odpowiedziałem, że nie chcę, bo występy bardzo mi się podobały – twierdzi kolejny mieszkaniec.

Policja chce też dostać zapis nagrania z monitoringu. Do tego prosi o udzielenie informacji, kto zajmuje konkretne lokale, które posłużyły artystom.

Czyżby aktorzy podpadli prezesowi i czekać będzie ich za to kara?

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie