Polityka i Społeczeństwo

Te słowa Marka Suskiego nie pozostawiają wątpliwości. Jednak przyspieszone wybory?

Poseł Suski odleciał. Tak się manipuluje dzisiaj Polakami
Fot. Shutterstock

Od wczoraj wszyscy żyją tym, jakie będą dalsze losy Zjednoczonej Prawicy. W RMF FM dużo światła na sprawę rzucił Marek Suski.

Marek Suski mówi, jak jest

Suski bez skrępowania mówił o dalszym losie posłów, którzy nie zagłosowali w nocy po myśli Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o ustawę “futerkową”.

Sądzę, że zostaną wykluczeni z partii, bo była zapowiedź na klubie.

Prezes zapowiedział jasno, że oczekuje w tej sprawie jasnego i jednolitego stanowiska od członków PiS – mówił Suski i dodał, że “to już jest sprawa formacji duchowej, to już nawet nie jest kwestia przynależności do partii. Dobrzy ludzie powinni rządzić Polską.” 

Między wierszami zasugerował więc np., że Zbigniew Ziobro nie może być dalej ministrem sprawiedliwości. Czy to oznacza rozpad koalicji?

Suski nie pozostawia wątpliwości: – Koalicji już od wczoraj nie ma i rozmowy też nie są planowane. Ktoś kto ma takie spojrzenie życzliwe dla okrucieństwa nie powinien być ministrem sprawiedliwości, szczególnie ministrem sprawiedliwości – przekonywał Suski. Przyznał, że po zakończonym głosowaniu posłowie Prawa i Sprawiedliwości wymieniali na ten temat poglądy i większość wypowiedziała się w podobnym tonie. Prezes PiS zapowiedział, że zwoła kierownictwo partii, bo chciałby taką decyzję uzgodnić – mówił poseł.

Co to oznacza dla polskiej sceny politycznej?

https://twitter.com/Rozmowa_RMF/status/1306845512633659393


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie