Polityka i Społeczeństwo

Te prognozy na temat rozwoju pandemii przerażają. Naprawdę tylu ludzi musi umrzeć?

Shawn Goldberg / Shutterstock.com

Naukowcy z Instytutu Ewaluacji i Metryki Zdrowia w Seattle przygotowali prognozę dotyczącą rozwoju pandemii. Wnioski nie są optymistyczne.

Instytut Ewaluacji i Metryki Zdrowia (IHME) to niezależny ośrodek badań w dziedzinie zdrowia. Działa w ramach Szkoły Medycznej przy Uniwersytecie Waszyngtońskim. Specjalizuje się w przygotowywaniu analiz związanych z globalnymi problemami związanymi ze zdrowiem. 4 września opublikowali prognozę dotyczącą rozwoju pandemii koronawirusa.

Wnioski, które wynikają z analizy IHME nie są optymistyczne. Z prognozy wynika, że zima może być bardzo niebezpieczna. Opracowano trzy scenariusze rozwoju sytuacji. Pierwszy z nich – najbardziej pesymistyczny – zakłada, że w całym 2020 roku z powodu koronawirusa umrą aż 4 mln osób. Ten scenariusz zakłada, że ludzie będą tak zdyscyplinowani, jeśli chodzi o reżim sanitarny, jak obecnie, ale rządy będą luzować restrykcje.

Drugi scenariusz – najbardziej optymistyczny – zakłada, że władze państw będą zaostrzać restrykcje. W takim przypadku śmiertelnych ofiar pandemii ma być około 2 milionów. Trzeci scenariusz zakłada, że ludzie będą stosować się do obecnych restrykcji, które nie będą ani luzowane, ani zaostrzane. Ten wariant zakłada 2,8 zgonów z powodu koronawirusa.

IHME oszacowała też, które kraje mogą być najbardziej zagrożone zimowym wzrostem zachorowań. Czy jest wśród nich Polska?


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie