Polityka i Społeczeństwo

Te dane powinny zamknąć usta antyszczepionkowcom raz na zawsze. Chodzi o zgony na COVID-19

Covid Wielka Brytania
Shutterstock

Dane o zgonach z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych pokazują, w kogo najbardziej uderzy zapowiadana na sierpień czwarta fala w Polsce.

Najbardziej zakaźny wariant koronawirusa, nazwany Deltą, rozlał się po Wielkiej Brytanii. Piątkowe dane z wysp mówią o ponad 27 tys. nowych przypadków zakażenia. Poinformowano o 27 zgonach. W ubiegły czwartek także odnotowano około 27 tys. zakażeń, zmarły 22 osoby.

Statystyki zakażeń są najwyższe od stycznia, ale liczba zgonów bardzo wyraźnie spadła, głównie za przyczyną masowych szczepień. Dwie dawki otrzymało w Wielkiej Brytanii ponad 33 mln ludzi. Do tego w Wielkiej Brytanii odbywa się turniej tenisowy na trawiastych kortach Wimbledonu oraz rozgrywane są mecze na Wembley w ramach Euro 2020.

Dane o zgonach jakie płyną ze Stanów Zjednoczonych jasno pokazują, kto najbardziej jest narażony na ciężki przebieg zakażenia i zgon. W czerwcu z powodu COVID-19 w USA zmarło prawie 10 tysięcy osób – 99,2 procent Amerykanów, którzy zmarli w czerwcu z powodu COVID-19 nie było zaszczepionych na tę chorobę – powiedział Anthony Fauci, główny doradca medyczny Białego Domu.

Ze względu na różnice między ludźmi i ich reakcję na szczepienia, zdarza się, że nawet zaszczepione osoby chorują, trafiają do szpitala i umierają. Ale przytłaczający odsetek ludzi, którzy mają kłopoty przez COVID-19 to osoby niezaszczepione – mówił Fauci. Doradca ubolewał, że niektórzy nie chcą się szczepić z pobudek ideologicznych. W USA podano dotychczas ponad 330,5 miliona dawek szczepionek przeciwko COVID-19. Ponad 157,3 miliona osób jest już w pełni zaszczepionych.

Z kolei prezydent USA Joe Biden, odwołał się do amerykańskiego patriotyzmu zachęcając do szczepień – To najbardziej patriotyczna rzecz, jaką możecie zrobić – mówił Biden o szczepieniu na COVID-19.

Źródło – TVN24.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie