Polityka i Społeczeństwo

Te dane pokazują, że Szymon Hołownia traci swój polityczny impet. To wina Tuska?

Nowe dane, jakie zaprezentował twitterowy profil Polityki w sieci, pokazują, że Szymon Hołownia na dobre stracił swój polityczny impet. Wnioskując z samych social mediów, Polska 2050 traci zwolenników.

Hołownia ma spory problem

Polityka w sieci analizuje ruchy fanów na Facebooku. Bada to, czy dany polityk zyskuje, czy traci followersów. Co ważne, o ile ktoś lajkuje profil polityka, można uznać, że chce jedynie śledzić jego poczynania (niekoniecznie go popiera), zaś odlajkowanie to już wyraźny znak niechęci.

I tak w skali 7 dni największym przegranym jest Szymon Hołownia, który stracił aż 498 fanów. To zapewne efekt tego, że elektorat Polski 2050 wraca do PO. Możliwe, że zwolennicy byłego dziennikarza TVN dostrzegli też, że ten przestał tak intensywnie się udzielać i wytracił niedawny polityczny impet. Do jego partii przestali też przechodzić posłowie KO. To już pewnie owoc powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska.

Tusk królem internetów

Skoro przy Tusku jesteśmy, warto dodać, że w skali tygodnia zyskał on aż 726 fanów na FB.

Drugie miejsce w tym rankingu zajął premier Mateusz Morawiecki z wynikiem 518 nowych fanów. Podium domknął Władysław Kosiniak-Kamysz (+41 fanów).

Symbolicznie pozytywny wynik uzyskał Włodzimierz Czarzasty, którego “polubiło” 8 kolejnych osób.

19 zwolenników stracił Adrian Zandberg z partii Razem, z kolei 51 Krzysztof Bosak z Konfederacji.

Wynik Hołowni pokazuje, że gwiazdor TVN szybko zabłysnął na firmamencie polskiej polityki, ale teraz równie nagle i mocno blednie. Możliwe, że Polska 2050 stanie się docelowo słabszym koalicjantem PO lub w ogóle zostanie wchłonięta przez tę partię. W przyszłości wiele będzie zależało nie tyle od Hołowni, ale od Donalda Tuska, który znów kieruje Platformą Obywatelską.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie