Po godzinach

Duda postanowił zapełnić więzienia? Trzem uczniom grożą 3 lata za rzekome znieważenie prezydenta

Flickr.com/PiS

Trzech uczniów może trafić na 3 lata za kratki. Powód? Oskarżono ich o znieważenie Prezydenta RP.

Duda znieważony przez nastolatków

Prokurator Marta Talarczyk-Biela oskarżyła Makarego M., Wojciecha R. i Mikołaja S. o to, że “działając wspólnie i w porozumieniu w miejscu publicznym, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego, znieważyli Prezydenta RP Andrzeja Dudę w ten sposób, że wykrzykiwali słowa wulgarne i uznane powszechnie za obelżywe”.

Brzmi bardzo poważnie. O co jednak chodzi? O sytuację, jaka miała miejsce w czerwcu 2020 r. w Sulmierzycach w powiecie krotoszyńskim (Wielkopolskie).

Kilkudziesięciu uczniów z różnych szkół ponadpodstawowych spotkało się wtedy na wspólnej imprezie. Powód był idealny – początek wakacji. Problem w tym, że trzej oskarżeni przynieśli na miejsce baner wyborczy z wizerunkiem Andrzeja Dudy. Chwilę potem pod adresem prezydenta zaczęli wykrzykiwać wulgarne słowa: “je… Dudę”. Jeden z nich pociął baner. Inny miał wykrzyknąć: “Chodźcie go spalić”.

Na nieszczęście dla oskarżonych wszystko to uwieczniono na filmiku.

Radna PiS wkracza do akcji

Problem też w tym, że wszystko to widział syn radnej z powiatu krotoszyńskiego z ramienia PiS. Także uczestniczył w wydarzeniu. Opowiedział o wszystkim mamie. Ta poinformowała swoich kolegów z klubu PiS oraz policję. I zaczęło się…

Cała trójka nastolatków przeprosiła co prawda za swoje niedojrzałe zachowanie, ale teoretycznie grozi im więzienie.

Adwokat Tomasz Kowalski w rozmowie z PAP przyznał jednak, że w przypadku tak młodych ludzi można zdecydowanie stwierdzić, że ich działanie było tylko głupotą, naiwną zabawą, chęcią zwrócenia na siebie uwagi, a nie chęcią obrażenia prezydenta“. – Tutaj nie ma odpowiedniej formy zamiaru, która jest niezbędna do przypisania zamiaru sprawstwa, czyli chęci obrażenia prezydenta -powiedział.

Źródło: PAP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie