Polityka i Społeczeństwo

Takiej odpowiedzi Donalda Tuska nikt się nie spodziewał. “Wystarczy TVP Info włączyć o dowolnej porze, tam jest dziadzia”

W niedzielę w Gdańsku odbyła się “Konferencja o przyszłości Europy”, w której udział wzięli Donald Tusk i Radosław Sikorski. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej został zapytany m.in o TVP Info, z której nie omieszkał sobie zażartować.

Donald Tusk i Radosław Sikorski w niedzielę gościli w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Podczas “Konferencji o przyszłości Europy” przewodniczący Platformy Obywatelskiej i europoseł PO wygłosili przemowy dotyczące zalet i roli Unii Europejskiej.

– Unia Europejska to marzenie o Europie dla Polaka z mojego pokolenia, to jest marzenie o pokoju i o wolności, o tym, co w tym miejscu stało się istotą życia i przeżycia politycznego Polaków – mówił Donald Tusk. – Unia podzielona, gdzie wszyscy albo przynajmniej niektórzy wyrzekną się liberalnych, demokratycznych wartości, prędzej czy później będzie miejscem katastrofy – dodał były premier.

W kolejnej części spotkania z politykami, głos zabrała publiczność. Nie zabrakło pytań dotyczących trudnej sytuacji kobiet w Polsce, kopalni Turów czy pandemii. W pewnym momencie jeden z widzów zapytał o rolę Telewizji Publicznej i ewentualną likwidację TVP Info.

– Na sali mamy kamerę TVP. O co zakład, że tego pytania nie puszczą na antenie? – zapytał Radosław Sikorski. Po chwili głos zabrał Tusk. – Ja naprawdę dużo w życiu widziałem, ale czegoś takiego jeszcze nie. Właściwie nigdzie na świecie. Tak bezwstydnej, tak partackiej z drugiej strony, machiny propagandowej mówił przewodniczący PO. Na koniec Tusk postanowił zażartować.

Moja wnuczka pyta, a serce mi się kraje, “gdzie jest dziadzia”. No i moje dzieci wiedzą, że wystarczy włączyć TVP Info o dowolnej porze dnia i nocy. Ona nie rozumie tych słów, ale widzi dziadzię i jest ok – stwierdził Tusk.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie