Polityka

Takiej błazenady prezydenta Dudy jeszcze nie widzieliście. Reakcja internautów – bezcenna!

Nastrój samotnych chwil nie po raz pierwszy udziela się Andrzejowi Dudzie. W takich momentach prezydent pociesza się aktywnością na serwisach społecznościowych, nazbyt często dopuszczając się żenujących wpadek. Ostatnio prezydent – nocna sowa Twittera, ten sam który Unię Europejską nazwał niedawno „wyimaginowaną wspólnotą” oburzył się na, skądinąd słuszne, stwierdzenie posła PO Sławomira Neumanna, jakoby ścieżka do polexitu była faktem. 

Apolityczny z zasady prezydent „nie wytrzymał” i wdał się w międzypartyjną pyskówkę, dodając tylko argumentów tym, którzy sądzą, że nie nadaje się on do pełnienia swojej funkcji.

Wypowiedź słusznie spotkała się z krytyką uczestniczących w dyskusji internautów. Jednak, jakby na pocieszenie, Andrzej Duda pojawił się na wystawie rolniczej w Poznaniu, na której jego macierzysta partia pozwoliła mu poczuć się przez chwilę podmiotowo. Ustawka polegała na krytyce zaproponowanego przez ministerstwa projektu nowelizacji ustawy o VAT, a konkretnie zapisu przewidującego wzrost stawki VAT na leki weterynaryjne z 8 do 23 proc. Ministerstwo już wcześniej zapewniło o utrzymaniu obecnych stawek.

Potem zaczęła się zabawa. Prezydent 38-milionowego kraju wśród wystawców sprawiał wrażenie rozemocjonowanego dziecka w sklepie z zabawkami. A to „ukręcił” na rowerze owocowy koktajl, przy stole z wędlinami dał się złapać na zdjęciu w modlitewnej pozie. Nie zjadł choć plasterka – rozumiecie: piątek, piąteczek, piątunio… 

Na końcu zaś zrobił sobie sympatyczne selfie… Z koniem.

Jak podobne zachowanie zostałoby odczytane wobec osoby, która cieszy się większym poważaniem? Możemy sobie odpowiedzieć na przykładzie. Prezydent Andrzej Duda zapragnął zrobić sobie zdjęcie na wzór tego, które opublikował niegdyś przewodniczący Donald Tusk. Zdjęcie białego konia, będące odniesieniem do medialnych zapowiedziach o powrocie Tuska do polskiej polityki „na białym koniu”, przyjęto prawie wyłącznie pozytywnie. Czy zdjęcie Dudy jest „sympatyczne”, czy „żenujące” określmy sami, podług swoich kryteriów. Takimi opiniami podzielili się na Twitterze internauci, a wśród nich prezydent Wałęsa i mec. Roman Giertych.

https://twitter.com/GiertychRoman/status/1068645870126735362

https://twitter.com/gladiatorvicto/status/1068783783451787264

Mięsny ołtarz i brunatno-kasztanowaty „przystojniak” dołączają do bogatego portfolio żenady Prezydenta RP. Dokąd trafi później z takimi „papierami”? Będzie miał swój reality-show? Na to by wyglądało, dobrze jednak, że ustawodawca pamiętał o instytucji emerytury prezydenckiej. 

fot. Shutterstock/Dziurek

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Media Tygodnia

Ładowanie