Polityka i Społeczeństwo

Takiego ciosu Pawłowicz się nie spodziewała. Ważny polityk PiS krytykuje jej zachowanie ws. oświadczenia majątkowego

Piotr Drabik

Już tydzień trwa furia Krystyny Pawłowicz, gdy okazało się, że jej oświadczenie majątkowe jest utajnione. Nawet w PiS ją krytykują.

W ciągu ostatniego tygodnia Krystyna Pawłowicz zwyzywała pół internetu. Najbardziej oberwał poseł Lewicy Tomasz Trela, a wszystko za sprawą utajnienia oświadczenie majątkowego sędzi Trybunału Konstytucyjnego. Parlamentarzysta powołał się na obowiązujące przepisy i w ramach dostępu do informacji publicznej poprosił o ujawnienie oświadczeń majątkowych sędziów TK za 2021 rok.

Poseł zaznaczył, że do tej pory nie poznaliśmy oświadczeń sędziów Pawłowicz, Wyrembiaka, Warcińskiego, Piskorskiego oraz Sochańskiego. Od Krystyny Pawłowicz usłyszał, że jest “chamem, łobuzem, dziadem kawlaryjskim i ruską V kolumną”.

Ale również w Prawie i Sprawiedliwości utajnione oświadczenie Krystyny Pawłowicz budzi mieszane uczucia. W rozmowie z “Faktem” dał temu wyraz europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Reguły gry są jasne: wszyscy parlamentarzyści czy sędziowie, muszą publikować swoje oświadczenia majątkowe. To ważne dla transparentności państwa. Ja zawsze to robię – mówi gazecie w mocnych słowach.

Jak dodaje eurodeputowany, nie widzi kompletnie żadnego powodu, dla którego majątki sędziów TK miałyby być tajne. Podkreśla przy tym, że wierzy w uczciwość byłej posłanki PiS i zastanawia się, czy istnieją jakieś powody, dla których Pawłowicz nie chce pokazać swojego dobytku – Wylewa się na nią sporo krzywdzących opinii – mówi “Faktowi”.

Od tygodnia trwa furia Krystyny Pawłowicz i nawet z okolic Europarlamentu płyną słowa, że standardy są inne i obowiązują wszystkich. Ryszard Czarnecki na pewno nie uspokaja atmosfery. Pytaniem pozostaje, czy też oberwie?

Czytaj również:

Źródło: Fakt.pl 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie